SD Eibar - Real Sporting de Gijón 3-2 (1-1). Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División

19 września na Estadio Municipal de Ipurúa odbył się mecz 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Eibaru i Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eibaru 3-2. Na stadionie stawiło się 2 462 widzów.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-19 18:15 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 2462 | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
Álvaro Tejero 63' (samob.)

Jedenastka Sportinga Gijón bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Sportinga Gijón wygrał aż osiem razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Eibaru nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Stoichkov.

W 26. minucie kartkę obejrzał Fran Sol z Eibaru.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie Fran Villalba wyrównał wynik meczu.

W 29. minucie kartką został ukarany Wasyl Kraweć, piłkarz Sportinga Gijón. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Eibaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antonia Cristiana wszedł Sergio Álvarez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eibaru w 48. minucie spotkania, gdy Stoichkov strzelił drugiego gola. W 62. minucie Gaspar Campos został zastąpiony przez Víctora Campuzana.

W 63. minucie w jedenastce Sportinga Gijón doszło do zmiany. José Rodríguez wszedł za Aitora Garcíę.

W tej samej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Eibaru Álvaro Tejero. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy Eibaru: Gustavo Blanco, Rober Correa, a na ich miejsce weszli Fran Sol, Álvaro Tejero.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką José Corpasa, piłkarza gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie wynik ustalił Gustavo Blanco. Asystę zanotował Edu Expósito.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Guillermo Rosas Alonso84′ 90′
46′ Antonio Cristian Glauder García
Jean-Sylvain Claude Babin
Xabier Etxeita Gorritxategi
Marc Valiente
90′ Javier Muñoz Jiménez
Wasyl Kraweć29′ 88′
63′ (samob.) 65′ Álvaro Tejero Sacristán
José Gragera Amado
Eduardo Expósito Jaén
Aitor García Flores63′
Antonio García Aranda
Gaspar Campos Ansó Fernández62′
71′ José Corpas Serna
Pedro Díaz Fanjul89′
26′ 65′ Francisco Sol Ortiz
Francisco José Villalba Rodrigo  27′
 10′, 48′ 77′ Juan Diego Molina Martínez
Uroš Đurđević
Yoel Rodríguez Oterino
Iván Cuéllar Sacristán
65′ Roberto Antonio Correa Silva
Juan Berrocal González88′ 90′
Ager Aketxe Barrutia
Pablo García Carrasco
Miguel Ángel Atienza Villa
Borja López Menéndez
46′ Sergio Álvarez Díaz
Bohdan Milovanov90′
77′ 88′ Francisco Feuillassier Ábalo
Christian Rivera Hernández
65′  76′ 90′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
José Luis Rodríguez Francis63′
Enrique González Casín
Víctor Campuzano Bonilla62′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Eibaru w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Eibaru w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.