SD Amorebieta - SD Eibar 1-1 (1-1). Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División

25 września na Instalaciones de Lezama Campo 2 w Lezamie odbył się pojedynek 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Amorebiety i Eibaru. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 236 widzów.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-25 18:15 | Stadion: Instalaciones de Lezama Campo 2 | Widzów: 1236 | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
SD Amorebieta
SD Eibar
1
1
Koldo Obieta 22'
Edu Expósito 42'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Amorebiety plącze się na dole tabeli zajmując 21. pozycję, za to zespół Eibaru zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Eibaru próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Amorebiety nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie Koldo Obieta dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Iker Bilbao.

Zawodnicy Eibaru nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Edu Expósito.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Amorebieta: Oierowi Luengowi w 52. i Gorce Larrucei w 59. minucie. W 62. minucie Fran Sol został zmieniony przez Gustava Blanca.

W 66. minucie Íñigo Orozco został zmieniony przez Gorkę Guruzetę, a za Ikera Bilbao wszedł na boisko Asier Etxaburu, co miało wzmocnić drużynę Amorebiety. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stoichkova na Francisca Feuillassiera. W 78. minucie czerwoną kartkę obejrzał Oier Luengo, tym samym zespół Amorebiety musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Trener Amorebiety postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Ikera Seguína i na pole gry wprowadził napastnika Josu Ozkoidiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 80. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Amorebiety: Koldo Obieta, Álvaro Peña, na ich miejsce weszli: Jon Irazábal, San José. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonia Cristiana, Edu Expósita zajęli: Ager Aketxe, Óscar Sielva. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Eibaru. W drugiej połowie nie padły bramki.

Esteban Rodrigo Burgos 90′ (k.)
52′ 78′ Oier Luengo Redondo
Antonio Cristian Glauder García84′
Aitor Arregi Arrieta
Xabier Etxeita Gorritxategi
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Roberto Antonio Correa Silva
80′ Álvaro Peña Herrero
Javier Muñoz Jiménez
75′ Iker Bilbao Mendiguren
José Corpas Serna
80′ Iker Seguín Cid
Juan Diego Molina Martínez71′
59′ Gorka Larrucea Arrien
Eduardo Expósito Jaén  42′ (k.) 85′
 22′ 80′ Koldo Obieta Alberdi
Antonio García Aranda
66′ Íñigo Orozco Andonegi
Álvaro Tejero Sacristán
80′ Jon Irazábal Iraurgui
Ager Aketxe Barrutia84′
Aimar Sagastibeltza Caballero
Miguel Ángel Atienza Villa
Mikel Álvaro Salazar
Sergio Álvarez Díaz
75′ Asier Etxaburu Diz
Francisco Feuillassier Ábalo71′
80′ Mikel San Jose
Roberto Olabe del Arco
Iker Amorrortu Andrinúa
Yanis Rahmani Cordeiro
66′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Óscar Sielva Moreno85′
80′ Josu Ozkoidi Alba
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk62′
Mikel Zarrabeitia Ipiña
Enrique González Casín

Przewaga zespołu Eibaru w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Eibaru żadną kartką, natomiast zawodnikom Amorebiety przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół Amorebiety w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Eibaru w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.