SD Amorebieta - Real Sporting de Gijón 0-1 (0-0). Puchar Króla

7 stycznia na Campo Municipal de Urritxe w Amorebiecie-Echano odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Amorebiety a Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sportinga Gijón 1-0, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-07 19:00 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
SD Amorebieta
Real Sporting de Gijón
0
1
Cristian Salvador 74'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie w zespole Amorebiety doszło do zmiany. Iker Seguín wszedł za Beñata Leitzę.

W 65. minucie za Nikolę Čumicia wszedł Aitor García. Między 65. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Amorebiety: Koldo Obieta, Gorka Larrucea, na ich miejsce weszli: Iker Unzueta, Iker Bilbao. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Javiego Fuega, Álvara Vázqueza zajęli: Cristian Salvador, Uroš Đurđević.

Jedyną bramkę meczu dla Sportinga Gijón zdobył Cristian Salvador w 74. minucie. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Amorebiety: Mikel Álvaro, Jon Irazabal, a na ich miejsce weszli Ekaitz Molina, Aimar Sagasti.

Niedługo później trener Sportinga Gijón postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marcosa Trabanca wszedł Jean-Sylvain Babin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sportinga Gijón utrzymać prowadzenie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mikelowi Álvarowi i Neftalemu Manzambiemu.

Pedro Alejandro Zalaya Galardón
77′ Aimar Sagastibeltza Caballero
Marc Valiente
15′ Beñat Leitza Balda
Saúl García Cabrero
Aitor Arregi Arrieta
Nikola Čumić65′
77′ Ekaitz Molina Aretxabaleta
Javier Fuego Martínez65′
Asier Etxaburu Diz
Mateo Arellano Jiménez
65′ Gorka Larrucea Arrien
Carlos Carmona Bonet
Íñigo Orozco Andonegi
Neftali Benedict Manzambi90′
65′ Koldo Obieta Alberdi
Álvaro García Vázquez70′
Borja Uriarte Ugarte
Pablo Díez Coro
77′ Jon Irazábal Iraurgui
Jean-Sylvain Claude Babin89′
77′ 90′ Mikel Álvaro Salazar
Pablo García Carrasco
65′ Iker Bilbao Mendiguren
Bohdan Milovanov
15′ Iker Seguín Cid
Alberto González García
Oier Garai Petralanda
Javier Mecerreyes Campal
65′ Iker Unzueta Arregui
Cristian Salvador González65′  74′
Mikel Zarrabeitia Ipiña
Uroš Đurđević70′

Aitor García Flores65′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Sportinga Gijón w drugiej połowie dokonał czterech zmian.