SCR Peña Deportiva - Real Valladolid CF 1-4 (1-0,1-1). Puchar Króla

16 stycznia na Estadio Municipal w Santa Eulàrii des Riu odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Peñy Deportiva a Realu Valladolid. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Realu Valladolid 4-1, który wywalczył awans.

Óscar Plano 116'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Fernando Andrada wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peñy Deportiva , zdobywając bramkę w 13. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Colau.

Między 32. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu Valladolid i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Peñy Deportiva.

Na drugą połowę zespół Realu Valladolid wyszedł w zmienionym składzie, za Kike Péreza, Fabiana Orellanę weszli Óscar Plano, Roque Mesa. Niestety w 55. minucie meczu Fran Martínez bramkarz Peñy Deportiva z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Javiego Serala - rezerwowego bramkarza drużyny. W 62. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Míchel.

W 64. minucie Toni Jou został zastąpiony przez Andreu Hernándeza. W tej samej minucie Carlos Gilbert został zmieniony przez Nacha Lópeza, a za Paua Pomara wszedł na boisko Carlos Cristeto, co miało wzmocnić zespół Peñy Deportiva. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Benita na Shona Weissmana w 79. minucie oraz Luisa Péreza na Javiera Sáncheza w tej samej minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Marcowi De Valowi z drużyny Peñy Deportiva. Była to 88. minuta starcia.

López
55′ Francisco Daniel Martínez Pujante
Roberto Jimenez Gago
 13′ Fernando Andrada Gómez
Pablo Hervías Ruiz
36′ 79′ Pablo Pomar Portilla
Luis Jesús Pérez Maqueda90′
Gonzalo Pereira Cejudo
Bruno González Cabrera
David Fondarella Colomer
Ignasi Vilarrasa Palacios
88′ 105′ Marc De Val Fernández
Enrique Pérez Muñoz32′ 46′
64′ Carlos Gilbert Herrera
Fabian Orellana46′
101′ Alejandro Forner Fernández
Laureano Antonio Villa Suárez102′
64′ Antonio Jou Mas
Miguel Angel Herrero Javaloyas  62′ (k.)
105′ Miguel Ángel Ramírez Carrasco
José Luis Zalazar Martínez
113′ Antonio López García
Sergio Benito Crujera79′
55′ Javier Seral Gallego
Jordi Masip44′
David Crespo Zurita
Lucas de Freitas Molarinho Chagas111′ 113′
105′ Cristian Cruz Medina
Javier Sánchez de Felipe90′ 111′
64′ Andreu Hernández Celia
Roque Mesa Quevedo46′  96′ (k.), 112′
105′ Iago Parga Díaz
Oriol Rey Erenas102′
79′ Carlos Cristeto de Dios
Óscar Plano Pedreño46′  116′
Pau Ferrer Escandell
Shon Zalman Weissman79′
64′ Ignacio López Sánchez

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Valladolid w 96. minucie spotkania, gdy Roque Mesa zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 101. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Colau osłabiając tym samym zespół Peñy Deportiva.

W 102. minucie Toni Suárez został zmieniony przez Oriola Reya, co miało wzmocnić drużynę Realu Valladolid. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca De Vala na Cristiana Cruza oraz Miguelete Ramíreza na Iaga Pargę. W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Lucas Freitas wszedł za Javiera Sáncheza.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 112. minucie Roque Mesa po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Óscar Plano.

W siódmej minucie przed zakończnieniem dogrywki żółte kartki obejrzał Antonio López z Peñy Deportiva oraz Lucas Freitas z drużyny Realu Valladolid.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 116. minucie wynik ustalił Óscar Plano. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Shon Weissman.

Dogrywkę wygrał zespół Realu Valladolid który zdobył trzy bramki.

Drużyna Realu Valladolid była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Peñy Deportiva otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po sześciu graczy w drugiej połowie.