San Fernando CD - Cultural y Deportiva Leonesa 2-3 (1-2). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio Iberoamericano 2010 odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami San Fernando a Culturalu y Deportiva. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Culturalu y Deportiva 3-2, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,024 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 20:30 | Stadion: Estadio Iberoamericano 2010 | Widzów: 1024 | Arbiter: Alexandre Alemán Pérez
K. Kalvin 56'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Culturalu y Deportiva otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jonan Amelibia.

W 23. minucie kartkę dostał Gerard Vergé, zawodnik gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Culturalu y Deportiva, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie trafił Alberto Solís. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Percan.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Crespíego z San Fernando, a w 41. minucie Percana z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 42. minucie gola kontaktowego strzelił Dopi.

Drugą połowę jedenastka San Fernando rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lukę Cveticianina, Traoré Djakaridję weszli Francis Ferrón, Marc Carbó. W 54. minucie Jonan Amelibia został zastąpiony przez Julena Castañedę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Culturalu y Deportiva w 56. minucie spotkania, gdy Ketu Kalvin zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Denis Klinar.

Między 58. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Culturalu y Deportiva: Alberto Solís, Jorge Moreno, Denis Klinar, Cristian Galas, na ich miejsce weszli: Nikolay Obolskiy, Javi Fernández, Aarón Piñán, Rodri Suárez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Cortésa, Juana Agüera, Bichy zajęli: Sergio Ayala, Jonathan Biabiany, Juanmi Callejón. Między 63. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości.

Zawodnicy San Fernando odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-3 w 85. minucie strzelił Francis Ferrón. Przy zdobyciu bramki asystował Javi Fernández.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Aarónowi Piñánowi i Marcowi Carbó. Drużynie San Fernando zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Culturalu y Deportiva.

Jon Gaztañaga Arrospide63′
64′ Javier Fernández Abruñedo
Pedro Carvalhosa Empis
64′ Juan Cruz Agüero Núñez
Alberto Solís Gómez  24′ 68′
58′ Sergio Cortés Zamorano
Jorge Moreno San Vidal68′
46′ Traoré Djakaridja
Ketu Jih Kalvin  56′ 69′
23′ Gerard Vergé Ramal
Jon Ander Amelibia Do Nascimento  6′ 54′
 42′ Jon Ander González Dopico
Denis Klinar82′
46′ Luka Cvetićanin
Diego Pertejo Canseco41′
José Perales Nájera
Daniel Sotres Castañeda
58′ Sergio Ayala López
Julen Castañeda Nuin54′ 85′
37′ Martí Crespí Pascual
Rodrigo Suárez Marcos82′
Dino Andrés Passero
Nahuel Arroyo Mazorra
Isaac Akpakpan Udoh
Galder Cerrajería López
64′ Jonathan Biabiany
Javier Fernández Romano68′
64′ Juan Miguel Callejón Bueno
Aarón Piñán De La Fuente82′ 90′
46′ 90′ Marc Carbó Bellapart
Nikolay Obolskiy68′
46′  85′ Francisco Jesús Ferrón Ruiz
Ander Vitoria Agirre

Jedenastka Culturalu y Deportiva była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Culturalu y Deportiva, natomiast w drugiej pięć. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.