Ribadumia CF - Cádiz CF 0-2 (0-1). Puchar Króla

17 grudnia na Campo de Futbol de A Senra odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Ribadumia CF a Cádizu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cádizu 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 320 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-17 19:00 | Stadion: Campo de Futbol de A Senra | Widzów: 320 | Arbiter: Pablo González Fuertes
Ribadumia CF
Cádiz CF
0
2
Jon Garrido 33'
F. Malbašić 52'

Od pierwszych minut zespół Cádizu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ribadumia CF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Oscar Iglesias z Ribadumia CF. Była to 33. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cádizu w 33. minucie spotkania, gdy Jon Garrido zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Juan Cala.

W 42. minucie Yann Bodiger zastąpił Jensa Jønssona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cádizu.

W 49. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Cádizu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cádizu, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 0-2 podwyższył Filip Malbaszić.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ribadumia CF: Santiemu Padínowi w 54. i Javiemu Domindze w 59. minucie. Niedługo później trener Cádizu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jorge Pomba. Na boisko wszedł Jairo Izquierdo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Óscar Martínez z jedenastki gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

David Gil Mohedano
54′ 66′ Santiago Padín Bermúdez
Carlos Akapo Martínez
59′ Javier Domingo Salvador
Pedro Alcalá Guirado
Miguel Ángel Vázquez Bustelo
Juan Torres Ruiz Cala
Carlos Saturnino Pérez Molares
Marc Baró Ortiz
71′ Francisco Guilermo Fandiño Reissmann
Jon Ander Garrido Moracia  33′
33′ 65′ Oscar Iglesias Nieto
Salvador Sánchez Ponce
57′ David Gómez Otero
Filip Malbaszić  52′ 49′ (k.) 90′
57′ José Ramón Rodriguez Fontán
Juan Flere Pizzuti
66′ Diego Aval Fontenla
Isaac Carcelén Valencia
Eloy Conde Señoráns
Rafael Jiménez Jarque
57′ Brais Bernardez Vazquez
Jairo Izquierdo González75′
65′ David Giráldez de María
Jens Jønsson42′
Rubén González Cerqueiras
Álvaro Giménez Candela90′
57′ 81′ Óscar Martínez López
Alexander Mesa Travieso76′
Alejandro Fernández Rodriguez
Alvaro Negredo
71′ Diego Lorenzo Búa
Alberto Perea Correoso

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Ribadumia CF przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Cádizu wymieniła czterech graczy.