Real Valladolid CF - FC Cartagena 2-0 (2-0). Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División

27 listopada na Estadio Municipal José Zorrilla odbyło się spotkanie 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Cartagenej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Valladolid 2-0. Na stadionie zasiadło 11 314 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-11-27 20:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 11314 | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Real Valladolid CF
FC Cartagena
2
0
S. Weissman 25'
G. Plata 43'

Zespół Realu Valladolid bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Nachowi Martínezowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Valladolid w 25. minucie spotkania, gdy Shon Weissman zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Toni Villa.

W 38. minucie kartką został ukarany Joaquín Fernández, piłkarz Realu Valladolid.

Drużyna Cartagenej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gonzalo Plata. Asystę przy bramce zanotował Sergio León.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Yannowi Bodigerowi, zawodnikowi gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

W 54. minucie De la Bella został zastąpiony przez Berta Cayargę. W tej samej minucie trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shinji Okazaki, a murawę opuścił Álex Gallar.

Po chwili trener Realu Valladolid postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Nacha Martíneza. Na boisko wszedł Lucas Olaza, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Realu Valladolid: Toni Villa, Roque Mesa, Shon Weissman, Gonzalo Plata, na ich miejsce weszli: Rubén Alcaraz, Kike Pérez, Cristo González, Anuar Tuhami. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Delmása, Yanna Bodigera, Pabla De Blasisa zajęli: Antoñito, Mohammed Dauda, Alfredo Ortuño. Od 63. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Cartagenej.

Julián Javier Delmás Germán63′ 70′
38′ Joaquín Fernández Moreno
David Andújar Jiménez
Javier Sánchez de Felipe
Pablo Vázquez Pérez
10′ 62′ José Ignacio Martínez García
Alberto de la Bella Madureño54′
72′ Roque Mesa Quevedo
Pedro Alcalá Guirado
 43′ 84′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Pablo Ezequiel De Blasis78′
Álvaro Aguado Méndez
Sergio Tejera Rodríguez90′
62′ Laureano Antonio Villa Suárez
Yann Yves Laurent Bodiger45′ 70′
 25′ 84′ Shon Zalman Weissman
Gaston Silva
62′ Lucas René Olaza Catrofe
Richard Boateng
Diogo Lucas Queirós
Alberto Cayarga Fernández54′
62′ Rubén Alcaraz Jiménez
Pablo Clavería Herráiz
72′ Enrique Pérez Muñoz
Alejando Domingo Gómez
Federico San Emeterio Díaz
Ignacio Gil de Pareja Vicent
84′ Anuar Mohamed Tuhami
Mohammed Dauda70′
84′ Cristo Ramón González Pérez
Shinji Okazaki54′

Alfredo Ortuño Martínez78′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cartagenej przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.