Real Valladolid CF - AD Alcorcón 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División

W meczu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 26 września, drużyna Realu Valladolid zwyciężyła z AD Alcorcón 2-0 (1-0). Mecz na Estadio Municipal José Zorrilla obejrzało 12 395 widzów.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-26 21:00 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 12395 | Arbiter: Saúl Ais Reig
Real Valladolid CF
AD Alcorcón
2
0
Álvaro Aguado 19'
S. Weissman 86'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 15. i 22. zespół Segunda División.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Realu Valladolid wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sergio León z zespołu gospodarzy. Była to druga minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Valladolid w 19. minucie spotkania, gdy Álvaro Aguado zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Shon Weissman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Valladolid.

Na drugą połowę drużyna AD Alcorcón wyszła w zmienionym składzie, za Jorge Zarfina wszedł Luciano Vega. W 63. minucie za Toniego Villę wszedł Anuar Tuhami.

Trener AD Alcorcón postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Abdelhafida Al Badaouiego i na pole gry wprowadził napastnika Óscara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Valladolid: Gonzalo Plata, Sergio León, Luis Pérez, Roque Mesa, na ich miejsce weszli: Óscar Plano, Cristo González, Saidy Janko, Fede. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hugona Frailego, Juana Hernándeza, Andera Gorostidiego zajęli: Raúl Asencio, Asier Córdoba, Juanma Bravo. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolása Gorosita z AD Alcorcón, a w 80. minucie Roque Mesę z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Realu Valladolid, strzelając kolejnego gola. W 86. minucie pokonał bramkarza Shon Weissman. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Anuar Tuhami.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Dani Jimenez
81′ Luis Jesús Pérez Maqueda
Carlos Bellvís Llorens
80′ 81′ Roque Mesa Quevedo
Hugo Fraile Martín63′
71′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Jorge Giovani Zarfino Calandria46′
 19′ Álvaro Aguado Méndez
Juan Hernández García79′
63′ Laureano Antonio Villa Suárez
Antonio Moyano Carrasquilla
 86′ Shon Zalman Weissman
Ander Gorostidi García79′
2′ 72′ Sergio León Limones
Abdelhafid Al Badaoui Sabri63′
Jordi Masip
José Aurelio Suárez García
81′ Saidy Janko
José Carlos Ramírez Suárez
81′ Federico San Emeterio Díaz
Juan Aguilera Núñez
63′ Anuar Mohamed Tuhami
Juan Manuel Bravo Alcántara79′
72′ Cristo Ramón González Pérez
Luciano Gastón Vega Albornoz46′
71′ Óscar Plano Pedreño
Óscar Arribas Pasero63′

Raúl José Asencio Moraes63′

Asier Córdoba Querejeta79′

Marc Gual Huguet

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.