Real Sporting de Gijón - UD Las Palmas 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División

20 maja na Estadio Municipal El Molinón odbył się pojedynek 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Sportinga Gijón i Las Palmas. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Gijón 1-0.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-20 19:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
Real Sporting de Gijón
UD Las Palmas
1
0
U. Đurđević 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Las Palmas wygrała 13 razy i zanotowała cztery porażki oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tomás Cardona z Las Palmas. Była to 26. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół Las Palmas wyszedł w zmienionym składzie, za Fabia Gonzáleza wszedł Diego Gutiérrez. W 58. minucie Jonathan został zastąpiony przez Daniego Castellana.

W tej samej minucie trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nacho Méndez, a murawę opuścił Manu García. W tej samej minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Pablo Pérez wszedł za Gaspara Camposa.

Jedynego gola meczu strzelił Uroš Đurđević dla jedenastki Sportinga Gijón. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste drugie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Saúl García.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Guille Rosasowi z drużyny gospodarzy. Trener Las Palmas wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Óscara Clementego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Aridai Cabrera. W 78. minucie Pedro Díaz został zmieniony przez Javiego Fuega, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania za Aitora Garcíę wszedł na boisko Cristian Salvador, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeségo na Edu Espiaua.

Álvaro Vallés Rosa
68′ Guillermo Rosas Alonso
Aridai Cabrera Suárez71′
90′ Aitor García Flores
Fabio González Estupiñan46′
58′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Kirian Rodríguez Concepción
78′ Pedro Díaz Fanjul
Sergio Ruiz Alonso
58′ Manuel García Alonso
Sergio Ezequiel Araújo
 64′ Uroš Đurđević
Óscar Clemente Mues71′
78′ Javier Fuego Martínez
Diego Gutiérrez Chinea46′
58′ Ignacio Méndez Navia Fernández
Pol Salvador Hernández
58′ Pablo Pérez Rodríguez
Eduardo David Espiau Hernández89′
90′ Cristian Salvador González
Rafael Sebastián Mújica García

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.