Real Sporting de Gijón - Real Betis Balompié 0-2 (0-2). Puchar Króla

17 stycznia na Estadio Municipal El Molinón odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Sportinga Gijón a Realu Betis B. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Betis B 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-17 16:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 300 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Rodri 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Realu Betis B wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszej połowie zespół Sportinga Gijón został osłabiony. W 21. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marc Valiente osłabiając tym samym drużynę Sportinga Gijón.

W 23. minucie Carlos Carmona zastąpił Borję Lópeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis B w 28. minucie spotkania, gdy Canales zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 31. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Urošowi Đurđeviciowi z Sportinga Gijón.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Realu Betis B, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Rodri. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Juanmi.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Borja López, piłkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Rodri z zespołu gości. Była to 52. minuta meczu. Trener Realu Betis B postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Diego Laineza. Na boisko wszedł Nabil Fekir, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Emerson Aparecido Leite de Souza Junior80′
21′ Marc Valiente
Sidnei Rechel da Silva Júnior
78′ Jean-Sylvain Claude Babin
Diego Lainez Leyva73′
69′ Aitor García Flores
Juan Miguel Jiménez López
69′ Javier Fuego Martínez
Sergio Canales  28′ (k.) 46′
23′ Carlos Carmona Bonet
Rodrigo Sánchez Rodriguez  31′ 52′ 81′
31′ 69′ Uroš Đurđević
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala73′
Joel Jiménez Portero
Claudio Andres Bravo Munoz
78′ Saúl García Cabrero
Francisco Javier Delgado Rojano80′
23′ 36′ Borja López Menéndez
Aissa Mandi
Guillermo Rosas Alonso
Andres Guardado46′
Mateo Arellano Jiménez
Nabil Fekir73′
69′ Manuel García Alonso
Borja Iglesias Quintas73′
69′ Ignacio Méndez Navia Fernández
Lorenzo Jesús Morón García
69′ Pablo Pérez Rodríguez
Aitor Ruibal García
Neftali Benedict Manzambi
Cristian Tello81′

Drużyna Realu Betis B była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Sportinga Gijón obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.