Real Sporting de Gijón - CF Fuenlabrada 2-1 (1-0). Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División

11 stycznia na Estadio Municipal El Molinón odbyło się spotkanie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Sportinga Gijón i Fuenlabrady. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Gijón 2-1.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-11 20:30 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Arbiter: Rafael Sánchez López
Real Sporting de Gijón
CF Fuenlabrada
2
1
U. Đurđević 25',53'
Álex Mula 55'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Sportinga Gijón nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie Uroš Đurđević dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Nikola Čumić.

Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fuenlabrady i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga Gijón.

Drugą połowę drużyna Fuenlabrady rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pola Valentína wszedł Moi Delgado. Trener Fuenlabrady postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Álex Mula, a murawę opuścił Antonio Cristian. Álex Mula spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół Fuenlabrady ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie Uroš Đurđević po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 55. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Álex Mula nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Między 61. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 78. minucie za Francisca Feuillassiera wszedł Damián. Chwilę później trener Sportinga Gijón postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nikolę Čumicia wszedł Marc Valiente, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Saúlowi Garcíi z Sportinga Gijón.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Pablo García, Neftali Manzambi, a na ich miejsce weszli Aitor García, Uroš Đurđević. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Adrián Diéguez Grande61′
88′ Saúl García Cabrero
Mikel Iribas Aliende
64′ 82′ Nikola Čumić
Randy Nteka
Cristian Salvador González
Marquez Crespo Cristóbal
44′ Javier Fuego Martínez
Pol Valentín Sancho46′
90′ Aitor García Flores
Iván Salvador Edu
 25′, 53′ 90′ Uroš Đurđević
Aboubakary Kanté37′
61′ Carlos Carmona Bonet
Francisco Feuillassier Ábalo78′
Gonzalo Ardura González
Pol Freixanet Viejo
Pablo Díez Coro
Álvaro Ruvira Yáñez
90′ Pablo García Carrasco
Moises Delgado46′
82′ Marc Valiente
Pablo Pérez Rodríguez
Alejandro Miguel Mula Sanchez46′  55′ 55′ (k.)
Marcos García Trabanco
Alejandro Velasco Fariñas
90′ Neftali Benedict Manzambi
Tahiru Awudu

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.