Real Sporting de Gijón - CF Fuenlabrada 1-1 (1-0). Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División

W pojedynku 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Sportinga Gijón zremisowała z Fuenlabradą 1-1 (1-0). Mecz na Estadio Municipal El Molinón obejrzało 8 989 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-11-27 18:15 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 8989 | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
Real Sporting de Gijón
CF Fuenlabrada
1
1
Aitor García 26'
Damián 56'

Jedenastka Fuenlabrady przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Sportinga Gijón wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Sportinga Gijón próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Sportinga Gijón nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie Aitor García dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Pedro Díaz.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Juanma został zmieniony przez Damiána. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Juanowi Berrocalowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Gijón.

Na drugą połowę jedenastka Fuenlabrady wyszła w zmienionym składzie, za Artura Molinę wszedł Álvaro Bravo. W 53. minucie kartkę dostał Sotillos z Fuenlabrady.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Damián. Sytuację bramkową stworzył Sotillos.

Między 66. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sportinga Gijón. Kibice Fuenlabrady nie mogli już doczekać się wprowadzenia Franca Soldana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Álex Mula. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Nacho Méndez, a murawę opuścił Berto González.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rubén Pulido Peñas
45′ Juan Berrocal González
Juan Manuel Marrero Monzón45′
Wasyl Kraweć
Paolo Gozzi Iweru
Pedro Díaz Fanjul
Anderson Cordeiro Costa
 26′ 71′ 73′ Aitor García Flores
Marquez Crespo Cristóbal
José Luis Rodríguez Francis
Arturo Molina Tornero46′
77′ José Gragera Amado
Alejandro Miguel Mula Sanchez86′
85′ Francisco José Villalba Rodrigo
Adrián Diéguez Grande
66′ 86′ Alberto González García
Aldair Amarildo Fuentes Siguas
73′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Nuno Henrique Pina Nunes
86′ Ignacio Méndez Navia Fernández
Franco Soldano86′
77′ Christian Rivera Hernández

César García Menéndez

Álvaro Santamaría Arenas

Przewaga zespołu Sportinga Gijón w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Fuenlabrady pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.