Real Sporting de Gijón - CD Leganés 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División

21 grudnia na Estadio Municipal El Molinón odbyło się spotkanie 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Sportinga Gijón i Leganés. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-21 21:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Real Sporting de Gijón
CD Leganés
1
1
U. Đurđević 86'
Borja Bastón 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Leganés zajmował czwartą, natomiast drużyna Sportinga Gijón - piątą pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Sportinga Gijón wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Uroš Đurđević z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta meczu.

Trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nikola Čumić, a murawę opuścił Gaspar Campos. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Kennethowi Omeruo, zawodnikowi Leganés.

W 81. minucie za Rubéna Parda wszedł Kevin Bua. W tej samej minucie trener Leganés postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika José Arnáiza wszedł Roberto Rosales, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Leganés utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Leganés udało się strzelić gola i wygrać. W 85. minucie kartkę otrzymał Pichu Cuéllar z Leganés.

W 86. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Uroša Đurđevicia. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 88 minuty boisko opuścili piłkarze Sportinga Gijón: Pedro Díaz, Aitor García, Uroš Đurđević, na ich miejsce weszli: Pablo Pérez, Carlos Carmona, Marc Valiente. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergiego Palenci, Rubéna Péreza zajęli: Miguel de la Fuente, Luis Perea. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Marca Valiente'a, zawodnika gospodarzy. W szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Borja Bastón wyrównał wynik meczu z karnego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Ruben Salvador Perez Del Marmol89′
90′ Aitor García Flores
Gaku Shibasaki
65′ Gaspar Campos Ansó Fernández
José Manuel Arnáiz Díaz81′
Javier Fuego Martínez
Rubén Pardo Gutiérrez81′
90′ Pedro Díaz Fanjul
Sabin Merino Zuloaga
 86′ 86′ (k.) 43′ 90′ Uroš Đurđević
Daniel Lasure Briz
90′ 90′ Marc Valiente
Roberto José Rosales Altuve81′
90′ Carlos Carmona Bonet
Kevin Bua81′
90′ Pablo Pérez Rodríguez
Javier Eraso Goñi
Cristian Salvador González
Luis Perea Hernández89′
65′ Nikola Čumić
Javier Rubio Haro
Álvaro García Vázquez
Miguel de la Fuente Escudero88′
Neftali Benedict Manzambi
Juan Munoz

Daniel Ojeda Saranova

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.