Real Sociedad II - Oviedo 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

17 października na Reale Arena w San Sebastianie odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Sociedad II i Oviedo. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 028 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-17 18:15 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 3028 | Arbiter: Raúl Martín González Francés
Real Sociedad de Fútbol II
Real Oviedo
1
1
Olasagasti 57'
Borja Bastón 65'

Drużyna Realu Sociedad II przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ikerowi Kortajarenie z Realu Sociedad II. Była to druga minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Realu Sociedad II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ikera Kortajarenę wszedł Roberto López.

Nagle to piłkarze Realu Sociedad II otworzyli wynik. W 57. minucie bramkę zdobył Olasagasti. Asystę zaliczył Jérémy Blasco.

Kibice Oviedo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiego Miera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gastón Brugman. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 64. minucie Viti Rozada został zmieniony przez Borję Bastóna. W tej samej minucie w zespole Oviedo doszło do zmiany. Jonathan Montiel wszedł za Marca Sangallego.

Zawodnicy Oviedo szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Borja Bastón. Przy strzeleniu gola pomagał Borja Sánchez.

Chwilę później trener Realu Sociedad II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Germána Valerę. Na boisko wszedł Ander Martín, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Realu Sociedad II: Aritz Aldasoro, Karrikaburu, Olasagasti, na ich miejsce weszli: Peter Pokorný, Javi Martón, Sangalli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Obenga, Mossy zajęli: Jorge Pombo, Alejandro Arribas. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aritza Arambarriego z Realu Sociedad II, a w 90. minucie Jimmy'ego Suáreza z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

David Costas Cordal
77′ Aritz Arambarri Murua
Daniel Pedro Calvo San Román
Cristo Jesús Romero Gómez
José María Angresola Jiménez87′
Xeber Alkain Mitxelena
Marco Sangalli Fuentes64′
 57′ 90′ Jon Ander Olasagasti Imizcoz
Jaime Suárez Juesas90′
2′ 46′ Iker Kortajarena Canellada
Gastón Brugman Duarte64′
70′ Germán Valera Karabinaite
Borja Sánchez Laborde
70′ Aritz Aldasoro Sarriegi
Samuel Obeng Gyabaa79′
82′ Jon Karrikaburu Jaimerena
Carlos Isaac Muñoz Obejero
46′ Roberto López Alcaide
José Luis Guerra Rodríguez
Jon Magunacelaya Argoitia
Erik Jirka
70′ Peter Pokorný
Javier Mier Martínez64′
90′ Luca Sangalli Fuentes
Jonathan Montiel Caballero64′
Näis Djouahra
Jorge Marcos Pombo Escobar79′
70′ Ander Martín Odriozola
Matheus Aias Barrozo Rodrigues
82′ Javier Martón Ansó
Borja González Tomás64′  65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Realu Sociedad II, natomiast zawodnikom Oviedo pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.