Real Sociedad de Fútbol II - SD Huesca 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División

24 września na Reale Arena w San Sebastianie odbył się pojedynek 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Sociedad II i Hueski. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hueski 2-0. Spotkanie obejrzało 3 171 widzów.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-24 20:00 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 3171 | Arbiter: José Antonio López Toca
Real Sociedad de Fútbol II
SD Huesca
0
2
I. Pitta 17',90'

Zespół Realu Sociedad II przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hueski w 17. minucie spotkania, gdy Isidro Pitta zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Marc Mateu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Huesca: Kelechiemu Nwakalemu w 24. i Jorge Pulidowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hueski.

W 56. minucie za Javiego Martóna wszedł Karrikaburu. W 58. minucie Juan Carlos został zmieniony przez Pedro Mosquerę, a za Kelechiego Nwakalego wszedł na boisko Mikel Rico, co miało wzmocnić drużynę Hueski. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aritza Aldasora na Daniela Garrida.

W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Jaime Seoane'owi z jedenastki Hueski. Po chwili trener Hueski postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davida Ferreira wszedł Julio Buffarini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Hueski utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Hueski udało się strzelić gola i wygrać. Między 79. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Sociedad II: Roberto López, Jon Magunacelaya, Ander Martín, na ich miejsce weszli: Gabilondo, Ander Zoilo, Iker Kortajarena. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreia Rațiu, Daniego Escrichego zajęli: Joaquín Muñoz, Florian Miguel.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Olasagastiemu, zawodnikowi Realu Sociedad II.

Jedenastka Realu Sociedad II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hueski, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie Isidro Pitta po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Asystę zanotował Jaime Seoane.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Joaquínowi Muñozowi z Hueski. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Marc Mateu Sanjuán
85′ Jon Ander Olasagasti Imizcoz
Jaime Seoane Valenciano71′
70′ Aritz Aldasoro Sarriegi
Juan Carlos Real Ruiz58′
83′ Ander Martín Odriozola
Kelechi Nwakali24′ 70′
83′ Roberto López Alcaide
Daniel Escriche Romero79′
56′ Javier Martón Ansó
Isidro Miguel Pitta Saldívar  17′, 90′
83′ Jon Magunacelaya Argoitia
David Ferreiro Quiroga79′
Andoni Zubiaurre Dorronsoro
Miguel San Román Ferrándiz
Yago Cantero Pérez
Gerard Barri Paytuvi
83′ Jokin Gabilondo Garmendia
Julio Alberto Buffarini79′
83′ Ander Zoilo Cerdeira
Florian Miguel79′
70′ Daniel Garrido Peña
Pedro Mosquera Parada58′
83′ Iker Kortajarena Canellada
Mikel Rico Moreno70′
Pablo Marín Tejada
Enzo Lombardo
Luca Sangalli Fuentes
Joaquín Muñoz Benavides79′ 90′
56′ Jon Karrikaburu Jaimerena
Kevin Carlos Omoruyi Benjamin
Peru Rodríguez Larrañaga

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Realu Sociedad II, natomiast zawodnikom Hueski pokazał cztery.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.