Real Sociedad de Futbol II, S.A.D. - Union Deportiva Almería S.A.D. 0-2 (0-1). Liga - 40. kolejka

W meczu 40. kolejki LaLigi SmartBank, który rozegrany został 13 maja, jedenastka Realu Sociedad II przegrała z Almeríą 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Campo Jose Luis Orbegozo w Gipuzkoa.

W  meczu 40. kolejki  LaLigi SmartBank, który rozegrany został 13 maja, jedenastka Realu Sociedad II przegrała  z Almeríą  0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Campo Jose Luis Orbegozo w Gipuzkoa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Almeríi wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rodriga Elego z Almeríi, a w 19. minucie Aritza Arambarriego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 28. minucie spotkania, gdy Rodrigo Ely strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Lucas Robertone.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Arvin Appiah z Almeríi. W 45. minucie Rodrigo Ely został zastąpiony przez Aitora Bunuela. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole Realu Sociedad II za Aritza Arambarriego wszedł Enrique Clemente, a w drużynie Almeríi Rodrigo Ely zmienił Daniela Carrica.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almeríi.

W 57. minucie kartką został ukarany Andoni Zubiaurre, piłkarz Realu Sociedad II. W 59. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Francisco Portillo spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Almeríi.

Trener Realu Sociedad II postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Jona Magunacelayę i na pole gry wprowadził napastnika Jona Karrikaburu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Almeríi doszło do zmiany. Jose Lazo wszedł za Francisca Portilla.

Drużyna Realu Sociedad II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Almeríi, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie wynik ustalił Jose Lazo. Przy strzeleniu gola pomógł Umar Sadiq.

Między 70. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Realu Sociedad II. Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Sociedad II: Jeremy Blasco, Jon Olasagasti, Robert Navarro, na ich miejsce weszli: Julen Lobete, Aritz Aldasoro, Daniel Garrido. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Poza, Umara Sadiqa zajęli: Curro Sanchez, Dyego Sousa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom Realu Sociedad II, a piłkarzom Almeríi przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.