Real Sociedad de Futbol II, S.A.D. - Real Saragossa, S.A.D. 1-2 (0-2). Liga - 42. kolejka

27 maja na Campo Jose Luis Orbegozo w Gipuzkoa odbyło się spotkanie 42. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Realu Sociedad II i Realu Saragossa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Saragossa 2-1.

27 maja  na Campo Jose Luis Orbegozo w Gipuzkoa odbyło się spotkanie  42. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Realu Sociedad II  i Realu Saragossa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Saragossa 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Realu Saragossa wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Saragossa w pierwszej minucie spotkania, gdy Ivan Azon zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Sergio Bermejo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Aritz Aldasoro z Realu Sociedad II. Była to 10. minuta meczu.

Zespół Realu Sociedad II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Realu Saragossa, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Vada.

W 45. minucie za Aritza Aldasora wszedł Peter Pokorny. W tej samej minucie w drużynie Realu Sociedad II doszło do zmiany. Jon Olasagasti wszedł za Aritza Aldasora.

W 46. minucie Sabin Merino został zmieniony przez Juanja Narvaeza, co miało wzmocnić zespół Realu Saragossa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Sangalli na Daniela Garrida w 57. minucie. Chwilę później trener Realu Saragossa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Pepa Chavarrię. Na boisko wszedł Daniel Lasure, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 63. minucie w drużynie Realu Sociedad II doszło do zmiany. Robert Navarro wszedł za Jona Karrikaburu.

Bramkarz Realu Saragossa wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 66. minucie wynik ustalił Ander Martín. Przy strzeleniu gola pomagał Jon Olasagasti.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Alex Sola, zawodnik Realu Sociedad II. Zespołowi Realu Sociedad II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Realu Saragossa.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Realu Saragossa żadną kartką, natomiast zawodnikom Realu Sociedad II pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.