Real Saragossa - UD Logroñés 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División

W spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 stycznia, drużyna Saragossy zwyciężyła z Logronés 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio de la Romareda w Saragossie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-08 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
Real Saragossa
UD Logroñés
2
0
J. Narváez 17'
Sergio Bermejo 54'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saragossy w 17. minucie spotkania, gdy Juan Narváez zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Logronés: Jaime Sierze w 42. i Iagowi Lópezowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saragossy.

Na murawie, jak to często zdarzało się Logronés w tym sezonie, pojawił się Unai Medina, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Ousamę Siddikiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę zespół Logronés wyszedł w zmienionym składzie, za Jaime Sierrę wszedł Damián Petcoff.

Jedenastka Logronés ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik ustalił Sergio Bermejo.

W 57. minucie za Olaetxeę wszedł Mateusz Bogusz. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paulina z Logronés, a w 70. minucie Pepa Chavarríę z drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Logronés doszło do zmiany. Ander Vitoria wszedł za Iaga Lópeza.

Chwilę później trener Saragossy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Pepa Chavarríę. Na boisko wszedł Carlos Nieto, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Gorka Pérez Garay
70′ 75′ Josep María Chavarría Pérez
Andoni López Saratxo
Íñigo Eguaras Álvarez
Paulino De la Fuente Gómez62′ 85′
Luca Zanimacchia
Jaime Sierra Mateos42′ 46′
90′ Francho Serrano Gracia
Andrés José Rodríguez Gaitán
 17′ (k.) 89′ Juan José Narváez Solarte
Ousama Siddiki46′
 54′ 89′ Sergio Bermejo Lillo
Lander Olaetxea Ibaibarriaga57′
76′ Gabriel Matías Fernández Leites
Álvaro Arnedo González
75′ Carlos Nieto Herrero
Mateusz Piotr Bogusz57′
Jannick Buyla Sam
Jon Errasti Zabalete
89′ Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Rubén Martínez Granja85′
89′ James Omonigho Igbekeme
Damián Ezequiel Petcoff Kailer46′
Haris Vučkič
Rajiv van La Parra
90′ Alberto Zapater Arjol
Leonardo Acevedo Ruiz
76′ Ivan Azón Monzón
José Luis García Pérez
Raí Nascimento de Oliveira
Ander Vitoria Agirre71′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.