Real Saragossa - SD Ponferradina 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División

W pojedynku 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 21 października, jedenastka Saragossy zremisowała z Ponferradiną 1-1 (0-0). Mecz na Estadio de la Romareda w Saragossie obejrzało 15 676 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-21 19:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 15676 | Arbiter: Aitor Gorostegui Fernández Ortega
Real Saragossa
SD Ponferradina
1
1
V. Vada 77'
Cristian Rodríguez 47'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Saragossy znajduje się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół Ponferradinej zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Saragossy wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od trzeciej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Saragossy i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Ponferradinej wyszedł w zmienionym składzie, za Agusa Medinę wszedł Dani Ojeda.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Ponferradinej otworzyli wynik. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Rodríguez.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Copetemu z Ponferradinej. W 62. minucie za Copetego wszedł Erik Morán. W tej samej minucie w drużynie Ponferradinej doszło do zmiany. José Amo wszedł za Paula Antona.

Trener Saragossy postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Borję Sainza i na pole gry wprowadził napastnika Nana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Ricardowi Pujolowi w 72. i José Amowi w 74. minucie. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Valentín Vada.

W 81. minucie sędzia ukarał kartką Radosava Petrovicia, piłkarza Saragossy. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Saragossy doszło do zmiany. Adrián wszedł za Álvara Giméneza. A trener Ponferradinej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kukiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Saúl Crespo.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Alejandro Francés z drużyny gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Iván Rodríguez del Pozo
90′ Alejandro Francés Torrijo
Alexandru Ștefan Pașcanu24′
45′ Jair Amador Silos
José Manuel Arias Copete52′ 62′
Carlos Nieto Herrero
Ricard Pujol Amat72′
66′ Borja Sainz Eguskiza
Paul Viorel Anton62′
66′ Alberto Zapater Arjol
Agustín Medina Delgado46′
Juan José Narváez Solarte
Javier Enrique Delgado Saverio
 77′ (k.) Valentín Vada
Cristian Rodríguez Pérez  47′
3′ 66′ Íñigo Eguaras Álvarez
Saúl Crespo Prieto86′
82′ Álvaro Giménez Candela
José Antonio Ríos Reina
82′ Adrián González Morales
Erik Morán Arribas62′
James Omonigho Igbekeme
Juan Camilo Becerra Maya
66′ 81′ Radosav Petrović
Yuri de Souza Fonseca66′
Francho Serrano Gracia
Daniel Ojeda Saranova46′
César Augusto Yanis Velasco
Daniel Romera Andújar
66′ Ivan Azón Monzón
José Luis Zalazar Martínez86′
66′ Alexander Mesa Travieso

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Ponferradinej w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.