Real Saragossa - SD Eibar 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División

W pojedynku 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 6 grudnia, drużyna Saragossy zwyciężyła z Eibarem 1-0 (0-0). Mecz na Estadio de la Romareda w Saragossie obejrzało 16 109 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-12-06 16:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 16109 | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Real Saragossa
SD Eibar
1
0
Alejandro Francés 60'

Jedenastka Eibaru bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Saragossy wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Toño z Eibaru. Była to 31. minuta starcia.

Trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Juan Narváez, a murawę opuścił Sergio Bermejo. Na drugą połowę drużyna Eibaru wyszła w zmienionym składzie, za Toña wszedł Esteban Burgos.

Jedyną bramkę meczu dla Saragossy zdobył Alejandro Francés w 60. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Francho Serrano.

W 63. minucie kartkę obejrzał Stoichkov z zespołu gości. W 70. minucie James Omonigho zastąpił Alberta Zapatera. Trener Eibaru postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika José Corpasa i na pole gry wprowadził napastnika Frana Sola, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Saragossy: Borja Sainz, Álvaro Giménez, Fran Gámez, na ich miejsce weszli: Lluís López, Ivan Azón, Adrián. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Blanca, Sergia Álvareza, Robera Correi zajęli: Llorente, Quique González, Yanis Rahmani.

Yoel Rodríguez Oterino
90′ Francisco Gámez López
Roberto Antonio Correa Silva86′
 60′ Alejandro Francés Torrijo
Álvaro Tejero Sacristán
70′ James Omonigho Igbekeme
Antonio García Aranda31′ 46′
Radosav Petrović
Javier Muñoz Jiménez
46′ Sergio Bermejo Lillo
José Corpas Serna72′
90′ Álvaro Giménez Candela
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk72′
79′ Borja Sainz Eguskiza
Juan Diego Molina Martínez63′
Álvaro López Ratón
Ander Cantero Armendáriz
Enrique Clemente Maza
Esteban Rodrigo Burgos46′
79′ Lluís López Mármol
Antonio Cristian Glauder García
Carlos Nieto Herrero
Miguel Ángel Atienza Villa
Íñigo Eguaras Álvarez
Roberto Olabe del Arco
90′ Adrián González Morales
Yanis Rahmani Cordeiro86′
César Augusto Yanis Velasco
Enrique González Casín86′
70′ Alberto Zapater Arjol
Fernando Llorente72′
90′ Ivan Azón Monzón
Francisco Sol Ortiz72′
Alexander Mesa Travieso

46′ Juan José Narváez Solarte

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Saragossy żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.