Real Saragossa - RCD Espanyol Barcelona 0-0. Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División

W spotkaniu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 maja, zespół Saragossy zremisował z Espanyolem Barcelona 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio de la Romareda w Saragossie.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-08 18:15 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Real Saragossa
RCD Espanyol Barcelona
0
0

Jedenastka Espanyolu Barcelona bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Espanyolu Barcelona.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Bermeja z Saragossy, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Landry'ego Dimatę z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Alberto Zapater z Saragossy. Była to 57. minuta starcia. W 66. minucie Alberto Zapater został zastąpiony przez Francha Gracię.

W tej samej minucie trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł James Omonigho, a murawę opuścił Adrián. A trener Espanyolu Barcelona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wu Leiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 22 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Landry Dimata. Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Espanyolu Barcelona: Melendo, Javi Puado, Adri Embarba, Keidi Bare, na ich miejsce weszli: Nico Melamed, Fran Mérida, Matías Vargas, Pol Lozano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Íñigo Eguarasa, Juana Narváeza, Ivana Azóna zajęli: Juan Sanabria, Pep Chavarría, Haris Vučkič.

Adrià Giner Pedrosa
85′ Íñigo Eguaras Álvarez
Keidi Bare87′
41′ Sergio Bermejo Lillo
Adrián Embarba Blázquez87′
85′ Juan José Narváez Solarte
Javier Puado Díaz79′
57′ 66′ Alberto Zapater Arjol
Sergi Darder Moll
66′ Adrián González Morales
Óscar Melendo Jiménez66′
88′ Ivan Azón Monzón
Landry Nany Dimata45′ 66′
Guillermo Acín Labrador
Joan García Pons
Álvaro López Ratón
Oier Olazabal
85′ Josep María Chavarría Pérez
Fernando Calero Villa
Alejandro Francés Torrijo
Lluís López Mármol
Álvaro Tejero Sacristán
Dídac Vilá Rosselló
66′ Francho Serrano Gracia
Pol Lozano Vizuete87′
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Nicolás Melamed Ribaudo66′
66′ James Omonigho Igbekeme
Francisco Perez Merida79′
85′ Juan Manuel Sanabria Magole
Álvaro Vadillo Cifuentes
Gabriel Matías Fernández Leites
Matías Ezequiel Vargas Martín87′
88′ Haris Vučkič
Lei Wu66′
Luca Zanimacchia

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Saragossy, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.