Real Saragossa - CD Tenerife 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División

W starciu 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 6 marca, zespół Saragossy wygrał z CD Tenerife 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio de la Romareda w Saragossie.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-06 16:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Real Saragossa
CD Tenerife
1
0
Álex Alegría 21'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Saragossy wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Álex Alegría dla drużyny Saragossy. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Sergio Bermejo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saragossy.

W 50. minucie kartkę obejrzał Valentín Vada z drużyny gości. Niedługo później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Samuel Shashoua, a murawę opuścił Germán Valera.

W 72. minucie Álex Bermejo został zmieniony przez Jorge Padillę. Między 74. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. A kibice Saragossy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Azóna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Juan Narváez.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Carlos Ruiz, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Carlos Pomares Rayo78′ 82′
90′ Sergio Bermejo Lillo
Aitor Sanz Martín
84′ James Omonigho Igbekeme
Germán Valera Karabinaite63′
77′ Josep María Chavarría Pérez
Álex Bermejo Escribano72′
Alberto Zapater Arjol
Javier Alonso Bello76′ 82′
 21′ 90′ Alexander Alegría Moreno
Valentín Vada50′ 72′
84′ Juan José Narváez Solarte
Francisco Sol Ortiz
Juan Carlos Azón Marco
Víctor Méndez
Álvaro López Ratón
Jon Ander Serantes Simon
90′ Francisco Javier Atienza Valverde
Alberto Jiménez Benítez
77′ Mathieu Peybernes
Otar Kakabadze
Álvaro Tejero Sacristán
Alejandro José Muñoz Miguel82′
Iván Castillo Jiménez
Bruno Ricardo Valdez Wilson
84′ Adrián González Morales
Ramón Folch Frigola
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
David González Plata72′ 74′
Haris Vučkič
Samuel Shashoua63′
90′ Gabriel Matías Fernández Leites
Jorge Giovani Zarfino Calandria82′
84′ Ivan Azón Monzón
Emmanuel Apeh
Luca Zanimacchia
Jorge Padilla Soler72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom CD Tenerife przyznał pięć żółtych.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.