Real Saragossa - AD Alcorcón 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

22 lutego na Estadio de la Romareda w Saragossie odbyło się starcie 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Saragossy i AD Alcorcón. Mecz zakończył się zwycięstwem AD Alcorcón 1-0.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-22 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Real Saragossa
AD Alcorcón
0
1
C. Álvarez 65' (samob.)

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 17. i 21. jedenastka Segunda División.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna AD Alcorcón wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 65. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Saragossy Cristian Álvarez. W 68. minucie James Omonigho został zmieniony przez Adriána.

Trener Saragossy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Zapatera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Francho Gracia. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Álvaro Tejero, Ivan Azón, a na ich miejsce weszli Carlos Vigaray, Sergio Bermejo. Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Juana Aguilerę. Na boisko wszedł Ander Gorostidi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Pepowi Chavarríi z Saragossy.

AD Alcorcón
65′ (samob.) Cristian Darío Álvarez
Dani Jimenez
81′ Carlos Martín Vigaray
Fidel Escobar Mendieta
Alejandro Francés Torrijo
José León Bernal
Jair Amador Silos
David Fernández Cortázar
88′ 89′ Josep María Chavarría Pérez
Laureano Sanabria Ruiz
81′ Sergio Bermejo Lillo
Juan Manuel Bravo Alcántara
68′ Francho Serrano Gracia
Kelechi Nwakali90′
Juan José Narváez Solarte
Carlos Bellvís Llorens
68′ James Omonigho Igbekeme
Richard Boateng
81′ Álvaro Tejero Sacristán
Hugo Fraile Martín90′
68′ Adrián González Morales
Luís Manuel Gonçalves Silva
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Ander Gorostidi García82′
89′ Haris Vučkič
Óscar Arribas Pasero82′
68′ Alberto Zapater Arjol
Ernesto Gómez Muñoz
Gabriel Matías Fernández Leites
Francisco Jiménez Tejada82′
81′ Ivan Azón Monzón
Iván Martínez Gonzálvez

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Saragossy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Saragossy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.