Real Racing Club de Santander, S.A.D. - Villarreal Club de Futbol II, S.A.D. 0-2 (0-0). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Estadio El Sardinero odbył się pojedynek 1. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Racinga Santander i Villarrealu CF II. Mecz zakończył się zwycięstwem Villarrealu CF II 2-0.

14 sierpnia  na Estadio El Sardinero odbył się pojedynek  1. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Racinga Santander  i Villarrealu CF II. Mecz zakończył się zwycięstwem Villarrealu CF II 2-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Villarrealu CF II.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Diego Colladowi z Villarrealu CF II. Była to 17. minuta spotkania.

W 45. minucie Inigo Vicente zastąpił Marca Camusa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Racinga Santander postanowił bronić wyniku. W 50. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Artura Molinę wszedł Dani Fernandez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Racinga Santander nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Unaiego Medinę z Racinga Santander, a w 76. minucie Adriana de la Fuentego z drużyny przeciwnej.

Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Villarrealu CF II: Diego Collado, Haissem Hassan, Fer Nino, na ich miejsce weszli: Juan Arana, Nikita Iosifov, Javi Ontiveros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Aiasa, Juergena Elitima zajęli: Cedric Omoigui, Aritz Aldasoro.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik na 0-2 podwyższył Pablo Iniguez.

Drużyna Racinga Santander ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Villarrealu CF II, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Juan Arana.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Zawodnicy Racinga Santander dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Racinga Santander wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Villarrealu CF II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.