Real Oviedo - SD Ponferradina 2-0 (0-0). Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División

W spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 31 grudnia, zespół Oviedo wygrał z Ponferradiną 2-0 (0-0). Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 7 125 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-12-31 14:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 7125 | Arbiter: David Gálvez Rascón
Real Oviedo
SD Ponferradina
2
0
Borja Sánchez 62'
Jorge Pombo 75'

Zespół Ponferradinej bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Oviedo wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszej połowie drużyna Ponferradinej została osłabiona. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Edu Espiau osłabiając tym samym zespół Ponferradinej.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Kike Saverio z Ponferradinej. Była to 26. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Oviedo wyszła w zmienionym składzie, za Javiego Morena, Javiego Cueta weszli Jorge Pombo, Samuel Obeng. Trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marco Sangalli, a murawę opuścił Erik Jirka.

A kibice Ponferradinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paula Antona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Erik Morán. W 54. minucie arbiter ukarał żółtymi kartkami Luisa Garcíę, Sergiego Enricha z zespołu gości. W 57. minucie sędzia wyrzucił z boiska José Naranja z Ponferradinej.

W 59. minucie za Ivána Rodrígueza wszedł Ricard Pujol.

Dopiero w drugiej połowie Borja Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oviedo, zdobywając bramkę w 62. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Samuel Obeng.

Między 65. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ponferradinej i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Copete z Ponferradinej i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 71. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oviedo w 75. minucie spotkania, gdy Jorge Pombo strzelił z karnego drugiego gola. Między 76. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ponferradinej: Sergi Enrich, Kike Saverio, Dani Ojeda, na ich miejsce weszli: Yuri, Mauro Molina, Juan Becerra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bori Sánchez, Vitiego Rozady zajęli: David Costas, Jonathan Montiel.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luis Alberto García Pacheco54′
46′ Javi Moreno
Paris Alejandro Adot Barandiarán
Daniel Pedro Calvo San Román
Alexandru Ștefan Pașcanu
Christian Fernández Salas
José Manuel Arias Copete71′ 74′
65′ Pierre Cornud
Iván Rodríguez del Pozo59′
46′ Erik Jirka
Daniel Ojeda Saranova81′
Jaime Suárez Juesas
Cristian Rodríguez Pérez65′
Luismi Sanchez
Javier Enrique Delgado Saverio26′ 81′
 62′ 76′ Borja Sánchez Laborde
Erik Morán Arribas46′
46′ Javier Cueto Suárez
Eduardo David Espiau Hernández16′
78′ Victor Álvarez Rozada
Sergi Enrich Ametller54′ 76′
Bartolomé Nadal Mesquida
Sergi Puig Herrera
José María Angresola Jiménez
Ricard Pujol Amat59′
76′ David Costas Cordal
Paul Viorel Anton46′
José Luis Guerra Rodríguez
Juan Camilo Becerra Maya81′
78′ Jonathan Montiel Caballero
Yuri de Souza Fonseca76′
46′  75′ (k.) Jorge Marcos Pombo Escobar
José Manuel García Naranjo57′
Alejandro Suárez Cardero
Hugo Fernández
46′ Samuel Obeng Gyabaa
Mauro Molina81′
46′ Marco Sangalli Fuentes

Mario Fuente

René Pérez Iglesias

Zespół Oviedo był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz trzy czerwone piłkarzom gości, a zawodnikom Oviedo pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.