Real Oviedo, S.A.D. - Futbol Club Andorra 0-1 (0-0). Liga - 1. kolejka

15 sierpnia na Estadio Carlos Tartiere odbył się pojedynek 1. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Realu Oviedo i FC Andorra. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Andorra 1-0.

15 sierpnia  na Estadio Carlos Tartiere odbył się pojedynek  1. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Realu Oviedo  i FC Andorra. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Andorra 1-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny FC Andorra.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie w drużynie Realu Oviedo doszło do zmiany. Marcelo Flores wszedł za Samuela Obenga. W 68. minucie za Adrię Altimirę wszedł Hector Hevel.

Trener Realu Oviedo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Vitiego Rozadę i na pole gry wprowadził napastnika Marca Sangallego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Oviedo: Borja Sanchez, Hugo Rama, Luismi, na ich miejsce weszli: Sergi Enrich, Jimmy Suarez, Angel Montoro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Fernandeza, Sergia Moliny, Carlosa Martineza zajęli: Jacobo Gonzalez, Ivan Gil, Pau Castro. W samej końcówce starcia sędzia wyrzucił z boiska Sergiego Enricha z Realu Oviedo.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jimmy'ego Suareza z Realu Oviedo, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Aleksa Petxę z drużyny przeciwnej.

Bramkarz Realu Oviedo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Dwie minuty później bramkę zdobył Pau Castro.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Realu Oviedo, natomiast piłkarzom FC Andorra pokazał jedną żółtą.

Zespół Realu Oviedo w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Andorra w drugiej połowie dokonała czterech zmian.