Real Oviedo - Real Saragossa 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda División

28 lutego na Estadio Nuevo Carlos Tartiere odbył się mecz 27. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Oviedo i Saragossy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oviedo 1-0.

27. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-28 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
Real Oviedo
Real Saragossa
1
0
Rodri 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Saragossy wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Simone Grippo z Oviedo. Była to 17. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Oviedo zdobył Rodri w 53. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Borja Sánchez.

Kibice Saragossy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Azóna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Álex Alegría. W 65. minucie Alberto Zapater został zmieniony przez Pepa Chavarríę. Po chwili trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Samuel Obeng, a murawę opuścił Nahuel Leiva.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Saragossy: Gaizka Larrazabal, Carlos Nieto, Sergio Bermejo, na ich miejsce weszli: James Omonigho, Adrián, Gabriel Fernández. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriego, Bori Sánchez zajęli: Borja Valle, Carlos Hernández. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Saragossy.

Carlos Martín Vigaray
17′ Simone Damiano Grippo
Juan José Narváez Solarte
87′ Borja Sánchez Laborde
Alberto Zapater Arjol65′
 53′ 74′ Rios Lozano Rodri
Sergio Bermejo Lillo86′
74′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Alexander Alegría Moreno65′
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Juan Carlos Azón Marco
87′ Carlos Hernández Alarcón
Mathieu Peybernes
74′ Borja Valle Balonga
Álvaro Tejero Sacristán
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Adrián González Morales85′
74′ Samuel Obeng Gyabaa
James Omonigho Igbekeme74′ 75′

Haris Vučkič

Gabriel Matías Fernández Leites86′ 90′

Ivan Azón Monzón65′

Luca Zanimacchia

Przewaga jedenastki Saragossy w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Oviedo, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Saragossy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.