Real Oviedo - Malaga Club de Futbol 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

W spotkaniu 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Oviedo wygrała z Malaga CF 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-17 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
Real Oviedo
Malaga Club de Futbol
1
0
Lucas Ahijado 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Malaga CF wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 56. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mini i Tejerze. W 58. minucie Simone Grippo został zastąpiony przez Christiana Fernándeza.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lucas Ahijado dla jedenastki Oviedo. Bramka padła w tej samej minucie. Chwilę później trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Caye Quintana, a murawę opuścił Yanis Rahmani.

Między 69. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Oviedo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samuela Obenga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rodri. W 76. minucie Nahuel Leiva został zmieniony przez Borję Valle, co miało wzmocnić zespół Oviedo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Rodrígueza na Davida Larrubię oraz Ismaela Casasa na Alexandra Gonzáleza.

Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Daniel Barrio Álvarez
81′ Juan José Nieto Zarzoso
Ismael Casas Casado79′
58′ Simone Damiano Grippo
Juan de Dios Rivas Margalef
Alejandro Arribas
David Rodríguez Lombán
 61′ Lucas Ahijado Quintana
Cristian Rodríguez Pérez79′
56′ Sergio Tejera Rodríguez
Jairo Samperio71′
69′ 76′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Alberto Escassi Oliva
70′ 76′ Rios Lozano Rodri
Yanis Rahmani Cordeiro64′
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Gonzalo Alejandro Crettaz
José María Angresola Jiménez
Juan Soriano
58′ 90′ Christian Fernández Salas
Hicham Boussefiane
76′ Borja Valle Balonga
David Larrubia Romano79′
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Julio Martínez Cortés
76′ Samuel Obeng Gyabaa
Cayetano Quintana Hernández64′
Daniel Sandoval Fernández
Stefan Šćepović71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Oviedo otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Malaga CF w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.