Real Oviedo - Girona FC 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda División

25 kwietnia na Estadio Nuevo Carlos Tartiere odbył się mecz 36. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Oviedo i Girony. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Girony 1-0.

36. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-25 14:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Real Oviedo
Girona FC
0
1
E. Bárcenas 63'

Drużyna Girony bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 32. minucie za Gustava Blanca wszedł Borja Sánchez.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Borja Sánchez z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Oviedo: Marcowi Sangallemu w 49. i Nahuelowi Leivie w 60. minucie. W 58. minucie w jedenastce Girony doszło do zmiany. Cristhian Stuani wszedł za Nahuela Bustos.

Jedynego gola meczu strzelił Edgar Bárcenas dla drużyny Girony. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Enric Franquesa.

Kibice Girony nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibrahimę Kebego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Ramón Terrats. Chwilę później trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Borja Valle, a murawę opuścił Diego Johannesson. W tej samej minucie Samuel Obeng został zmieniony przez Rodriego, co miało wzmocnić zespół Oviedo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edgara Bárcenasa na Valery'ego w 82. minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Oviedo: Rodriemu w 84. i Simone Grippowi w 89. minucie.

Juan Carlos Martín Corral
68′ Diego Johannesson Pando
Arnau Martinez
89′ Simone Damiano Grippo
Ramón Terrats Espacio68′
49′ Marco Sangalli Fuentes
Ramón Rodríguez Jiménez
60′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Enric Franquesa Dolz
Sergio Tejera Rodríguez
Sebastian Cristoforo
32′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Edgar Yoel Bárcenas Herrera  63′ 82′
68′ Samuel Obeng Gyabaa
Valery Fernández Estrada82′
32′ 45′ Borja Sánchez Laborde
Ibrahima Kebe68′
Jaime Suárez Juesas
Cristhian Stuani58′
68′ Borja Valle Balonga

68′ 84′ Rios Lozano Rodri

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Girony żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał pięć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.