Real Oviedo - CD Lugo 3-1 (1-1). Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División

W spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 15 lutego, zespół Oviedo zwyciężył z Lugo 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

25. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-15 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Saúl Ais Reig
José Rodríguez 13'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edgara Gonzáleza z Oviedo, a w 11. minucie Juanpego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lugo w 13. minucie spotkania, gdy José Rodríguez zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Manu Barreiro.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Tejera.

W 33. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Fernándezowi z Oviedo. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Oviedo przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Fernández. Przy strzeleniu gola pomagał Nahuel Leiva.

W 72. minucie Hugo Rama zastąpił Chrisa Ramosa. W tej samej minucie trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cristian, a murawę opuścił José Rodríguez. A kibice Oviedo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiego Miera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nahuel Leiva. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

Między 76. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lugo: Juanpe, Iriome, Xavi Torres, na ich miejsce weszli: Gerard Valentín, Carlos Pita, Arvin Appiah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Blanca, Bori Sánchez zajęli: Samuel Obeng, Carlos Hernández.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik ustalił Juanjo Nieto. Asystę przy golu zaliczył Marco Sangalli.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w jedenastce Oviedo doszło do zmiany. Viti Rozada wszedł za Tejerę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Ander Cantero Armendáriz
 88′ Juan José Nieto Zarzoso
Eduard Campabadal Claros
Simone Damiano Grippo
Frederico André Ferrão Venâncio
 63′ 33′ Christian Fernández Salas
Diego Alende López
José María Angresola Jiménez
Roberto Canella Suárez
2′ Edgar González Estrada
Iriome González González76′
Marco Sangalli Fuentes
Xavier Torres Buigues84′
85′ Borja Sánchez Laborde
Juan Pedro Jiménez Melero11′ 76′
 28′ (k.) 90′ Sergio Tejera Rodríguez
José Luis Rodríguez Francis  13′ 72′
85′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Manuel Barreiro Bustelo
75′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Hugo José Rama Calviño72′
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Alberto Varó Lara
Lucas Ahijado Quintana
Pedro López Rodríguez
85′ Carlos Hernández Alarcón
Gerard Valentín Sancho76′
Diego Johannesson Pando
Borja Domínguez Domínguez
90′ Victor Álvarez Rozada
Carlos Pita González76′
75′ Javier Mier Martínez
Fernando Seoane Antelo
Jaime Suárez Juesas
Arvin Appiah84′
Borja Valle Balonga
José Ángel Carrillo Casamayor
85′ Samuel Obeng Gyabaa
Cristian Ignacio Herrera Pérez72′
Rios Lozano Rodri
Christopher Ramos de la Flor72′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Oviedo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.