Real Oviedo - AD Alcorcón 3-1 (0-0). Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División

W starciu 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna Oviedo wygrała z AD Alcorcón 3-1 (0-0). Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 7 102 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-12-05 18:15 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 7102 | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Raúl Asencio 90'

Jedenastka AD Alcorcón przed meczem zajmowała 22. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna AD Alcorcón wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniego Calvę z Oviedo, a w 38. minucie Nicolása Gorosita z drużyny przeciwnej.

Trener AD Alcorcón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hugona Frailego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Antonio Moyano. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola. Na drugą połowę drużyna AD Alcorcón wyszła w zmienionym składzie, za Juana Hernándeza wszedł Óscar.

Niedługo po przerwie jedenastka gospodarzy trafiła do bramki rywala. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Gastón Brugman. Sytuację bramkową stworzył Borja Sánchez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oviedo w 65. minucie spotkania, gdy Borja Bastón zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Gastón Brugman.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Borja Bastón z Oviedo. W 69. minucie Xisco Jiménez został zastąpiony przez Luciana Vegę.

W tej samej minucie w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Juanma Bravo wszedł za Marca Guala. Chwilę później trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Matheus Barrozo, a murawę opuścił Samuel Obeng. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Laure z AD Alcorcón. Była to 81. minuta meczu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę pocieszenia zdobył Raúl Asencio. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Hugo Fraile.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Nicolás Ezequiel Gorosito38′
32′ Daniel Pedro Calvo San Román
David Fernández Cortázar
Pierre Cornud
Carlos Bellvís Llorens
90′ Victor Álvarez Rozada
Marc Gual Huguet69′
72′ Jaime Suárez Juesas
Jorge Giovani Zarfino Calandria
 47′ Gastón Brugman Duarte
Ander Gorostidi García80′
80′ Borja Sánchez Laborde
Juan Hernández García46′
72′ Samuel Obeng Gyabaa
Antonio Moyano Carrasquilla46′
 65′, 68′ 80′ Borja González Tomás
Juan Aguilera Núñez
90′ Jonathan Montiel Caballero
Abdelhafid Al Badaoui Sabri
80′ Jorge Marcos Pombo Escobar
Juan Manuel Bravo Alcántara69′
72′ Luismi Sanchez
Hugo Fraile Martín46′
72′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Luciano Gastón Vega Albornoz69′
80′ Marco Sangalli Fuentes
Óscar Arribas Pasero46′

Raúl José Asencio Moraes80′  90′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.