Real Oviedo - AD Alcorcón 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División

3 grudnia na Estadio Nuevo Carlos Tartiere odbył się pojedynek 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Oviedo i AD Alcorcón. Mecz zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-03 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Rafael Sánchez López
Real Oviedo
AD Alcorcón
1
1
Marco Sangalli 90'
Hugo Fraile 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna AD Alcorcón wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko trzy.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Między 26. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Oviedo.

W 50. minucie kartkę dostał José León, piłkarz gości. Po chwili trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Ernesto Gómez, a murawę opuścił Richard Boateng.

W tej samej minucie za Álvara wszedł Juanma Bravo. A trener Oviedo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Obenga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gustavo Blanco. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Oviedo: Borja Sánchez, Nahuel Leiva, Tejera, na ich miejsce weszli: Rodri, Cedric Teguia, Javi Mier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Guala, Óscara zajęli: Barbero, Hugo Fraile.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Cedricowi Tegui z Oviedo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AD Alcorcón w 88. minucie spotkania, gdy Hugo Fraile strzelił z karnego pierwszego gola. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Marcowi Sangallemu z drużyny gospodarzy.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 81 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Marco Sangalli.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

José Carlos Ramírez Suárez
45′ Christian Fernández Salas
José León Bernal50′
Lucas Ahijado Quintana
Álvaro Juan De la Torre Sánchez56′
Edgar González Estrada
Laureano Sanabria Ruiz
 90′ 89′ Marco Sangalli Fuentes
Óscar Arribas Pasero73′
26′ 77′ Borja Sánchez Laborde
Ander Gorostidi García
81′ Sergio Tejera Rodríguez
Fidel Escobar Mendieta
41′ 63′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Marc Gual Huguet72′
81′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Juan Manuel Bravo Alcántara56′
81′ Javier Mier Martínez
Diego Moreno Escobar
63′ Samuel Obeng Gyabaa
Alejandro Escardó Llamas
77′ Rios Lozano Rodri
Ernesto Gómez Muñoz56′
81′ 87′ Cedric Wilfried Teguia Noubi
Iván Martínez Gonzálvez72′

Przewaga zespołu Oviedo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze Oviedo dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.