Real Betis - Sporting Gijón 0-1 (0-1). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

20 lutego na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się pojedynek 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Sportinga Gijón. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Gijón 1-0.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-20 18:15 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Albacete Balompié
Real Sporting de Gijón
0
1
J. Babin 31'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Realu Betis znajduje się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to drużyna Sportinga Gijón zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Sportinga Gijón wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Sportinga Gijón próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Sportinga Gijón zdobył Jean-Sylvain Babin w 31. minucie. Asystę przy bramce zaliczył José Gragera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Gijón.

Na drugą połowę zespół Realu Betis wyszedł w zmienionym składzie, za Álvara Arroya wszedł Alberto Benito. W 49. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Flavien-Enzo Boyomo osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 53. minucie Manu Fuster został zmieniony przez Ivana Kecojevicia. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eddego Pascuala z Realu Betis, a w 64. minucie José Gragerę z drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Realu Betis doszło do zmiany. Jean Sepp wszedł za Nicolása Gorosita.

W tej samej minucie trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ortuño, a murawę opuścił Roman Zozulja. W 71. minucie Manu García został zmieniony przez Pedro Díaza, a za Nikolę Čumić wszedł na boisko Aitor García, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Peñę na Cedrica Teguię w 83. minucie. W 77. minucie żółtą kartkę obejrzał Fran García z Realu Betis.

A trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pabla Péreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Uroš Đurđević. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Cedric Teguia, zawodnik gospodarzy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Cristian Salvador wszedł za Gaspara Camposa.

Diego Marino
46′ Álvaro Arroyo Martínez
Guillermo Rosas Alonso
49′ Flavien-Enzo Boyomo
Jean-Sylvain Claude Babin  31′
66′ Nicolás Ezequiel Gorosito
Marc Valiente
77′ Francisco García Solsona
Saúl García Cabrero
Álvaro José Jiménez Guerrero
José Gragera Amado64′
Daniel Alejandro Torres Rojas
Nikola Čumić71′
53′ Manuel Fuster Lázaro
Gaspar Campos Ansó Fernández90′
61′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Javier Fuego Martínez
66′ Roman Zozulja
Manuel García Alonso71′
83′ Álvaro Peña Herrero
Uroš Đurđević87′
Bernabé Barragán Maestre
Christian Joel Sánchez Leal
46′ Alberto Benito Correa
Pablo García Carrasco
Diego Caballo Alonso
Borja López Menéndez
Javier Jiménez García
Bohdan Milovanov
53′ Ivan Kecojević
Carlos Carmona Bonet
66′ Jean Jules Sepp Mvondo
Cristian Salvador González90′
66′ Alfredo Ortuño Martínez
Aitor García Flores71′
83′ 90′ Cedric Wilfried Teguia Noubi

Drużyna Sportinga Gijón była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Sportinga Gijón w drugiej połowie dokonała czterech zmian.