Real Betis - RCD Mallorca 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División

5 lutego na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbyło się spotkanie 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i RCD Mallorca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RCD Mallorca 1-0.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-05 21:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Albacete Balompié
Real Club Deportivo Mallorca
0
1
A. Ndiaye 59'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Realu Betis znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół RCD Mallorca zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół RCD Mallorca wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nicolásowi Gorositowi z Realu Betis.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nicolás Gorosito, osłabiając drużynę Realu Betis. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 12. minucie. W 42. minucie Manu Fuster zastąpił Ivana Kecojevicia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca: Abdónowi Pratsowi w 44. i Ruizowi de Galarrecie w 45. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener RCD Mallorca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Febas, a murawę opuścił Ruiz de Galarreta. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy RCD Mallorca: Álvaro Giménez, Braian Cufré, a na ich miejsce weszli Abdón Prats, Brian Oliván.

Dopiero w drugiej połowie Amath Ndiaye wywołał eksplozję radości wśród kibiców RCD Mallorca, strzelając gola w 59. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Daniego Rodrígueza.

W następstwie utraty gola trener Realu Betis postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Diego Caballa i na pole gry wprowadził napastnika Cedrica Teguię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana Seppa, zawodnika gospodarzy. W 75. minucie Amath Ndiaye został zmieniony przez Víctora Molleja, co miało wzmocnić zespół RCD Mallorca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Zozulję na Ortuña oraz Eddego Pascuala na Pape'a Diamankę.

W 88. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Álvaro Jiménez spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W doliczonym czasie gry w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Lago Wakalibille wszedł za Jordiego Mboulę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku żółtą kartkę otrzymał Franco Russo z drużyny gości.

Franco Matías Russo Panos90′
12′ 37′ Nicolás Ezequiel Gorosito
Antonio José Raíllo Arenas
Francisco García Solsona
Brian Oliván Herrero54′
88′ (k.) Álvaro José Jiménez Guerrero
Salvador Sevilla López
71′ Jean Jules Sepp Mvondo
Jordi Mboula Queralt90′
62′ Diego Caballo Alonso
Amath Ndiaye Diedhiou  59′ 75′
76′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria45′ 54′
42′ Manuel Fuster Lázaro
Daniel José Rodríguez Vázquez
76′ Roman Zozulja
Braian Ezequiel Cufré54′
42′ Ivan Kecojević
Josep Antoni Gayá Martínez
76′ Pape Maly Diamanka
Álvaro Giménez Candela54′
76′ Alfredo Ortuño Martínez
Junior Wakalible Lago90′
62′ Cedric Wilfried Teguia Noubi
Víctor Mollejo Carpintero75′

Aleksandar Trajkovski

Zespół RCD Mallorca był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Realu Betis w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół RCD Mallorca w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.