Real Betis Balompié - Real Sociedad San Sebastián 3-1 (0-1,1-1). Puchar Króla

26 stycznia na Estadio Benito Villamarín w Sewilli odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Realu Betis B a Realu Sociedad. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Realu Betis B 3-1, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-26 21:00 | Stadion: Estadio Benito Villamarín | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Mikel Oyarzabal 13'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Arnaldowi Sanabrii z drużyny gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Realu Sociedad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie bramkę zdobył Mikel Oyarzabal. W zdobyciu bramki pomógł Gorosabel.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Illarramendiego z Realu Sociedad, a w 30. minucie Diego Laineza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Sociedad.

W pierwszych minutach drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Illarramendi, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 26. minucie. W 54. minucie Jon Guridi został zastąpiony przez Zubeldíę.

Między 56. a 67. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Betis B: Sidnei, Tello, Diego Lainez, na ich miejsce weszli: Víctor Ruíz, Rodri, Joaquín. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikela Oyarzabala, Alexandra Isaka zajęli: Martín Zubimendi, Martín Merquelanz. Arnaldo Sanabria z Realu Betis B w 75. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 13. minucie.

Zespół Realu Sociedad długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 65 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Canales. Asystę przy golu zaliczył Martín Montoya.

Trener Realu Betis B postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Paula Akouokou i na pole gry wprowadził napastnika Borję Iglesiasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry w zespole Realu Sociedad doszło do zmiany. Carlos Fernández wszedł za Elustondę.

Alejandro Remiro Gargallo
105′ Martin Montoya
Andoni Gorosabel Espinosa85′
Aissa Mandi
Aritz Elustondo Irribaria90′
56′ Sidnei Rechel da Silva Júnior
Robin Le Normand110′
Alejandro Moreno Lopera
Ignacio Monreal
85′ Paul Edgar Akouokou
Jon Guridi Aldalur54′
30′ 67′ Diego Lainez Leyva
Mikel Merino Zazón
67′ Cristian Tello
Asier Illarramendi Andonegi26′ 48′
 78′ Sergio Canales
Cristian Portugués Manzanera85′
85′ Nabil Fekir
Mikel Oyarzabal Ugarte  13′ 64′
13′ 75′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Alexander Isak64′
Daniel Rebollo Franco
Gaizka Ayesa Burgui
105′ Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Joseba Zaldúa Bengoetxea
56′ 108′ Víctor Ruíz Torre
Ander Guevara Lajo
85′ William Carvalho
Adnan Januzaj85′
Andres Guardado
Igor Zubeldía Elorza54′
67′ Sanchez Joaquin
Martín Zubimendi Ibáñez64′
85′  96′, 111′ Borja Iglesias Quintas
Ander Barrenetxea Muguruza85′
Juan Miguel Jiménez López
Carlos Fernandez90′
67′ Rodrigo Sánchez Rodriguez
Martín Merquelanz Castellanos64′

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Realu Betis B przyniosły efekt bramkowy. W 96. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Iglesias. Przy strzeleniu gola pomógł Rodri.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole Realu Betis B doszło do zmiany. Emerson wszedł za Martína Montoyę. W 108. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Víctora Ruíza z Realu Betis B, a w 110. minucie Robina Le Normanda z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Realu Betis B, zdobywając kolejną bramkę. W 111. minucie Borja Iglesias po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Joaquína.

Dogrywkę wygrała drużyna gospodarzy która strzeliła dwa gole.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Realu Betis B w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.