RCD Mallorca - Saragossa 2-1 (0-1). Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División

23 maja na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbyło się starcie 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Saragossy. Mecz zakończył się zwycięstwem RCD Mallorca 2-1. Pojedynek obejrzało 2 924 widzów.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-23 18:15 | Stadion: Iberostar Estadi | Widzów: 2924 | Arbiter: David Gálvez Rascón
L. Zanimacchia 23'

Zespół RCD Mallorca bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół RCD Mallorca wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie sędzia przyznał kartkę Daniemu Rodríguezowi z jedenastki gospodarzy.

W tym czasie to zawodnicy Saragossy otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Zanimacchia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saragossa: Juanowi Sanabrii w 32. i Franchowi Graci w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Saragossy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Salvie Sevilli z RCD Mallorca. Była to 58. minuta spotkania. W 61. minucie Iddrisu Mohammed został zastąpiony przez Ruiza de Galarretę.

Na murawie, jak to często zdarzało się RCD Mallorca w tym sezonie, pojawił się Fran Gámez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Joana Sastrego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Lago Wakalibille wszedł za Antonia Sáncheza.

Jedenastka RCD Mallorca wyrównała wynik meczu. W 68. minucie wyrównującą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Dani Rodríguez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 69. minucie Salva Sevilla został zmieniony przez Febasa, co miało wzmocnić jedenastkę RCD Mallorca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Nietę na Juana Narváeza. Trener Saragossy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sergia Bermeja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Francho Gracia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce starcia wynik ustalił Lago Wakalibille. Asystę zaliczył Dani Rodríguez.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Álvaro López Ratón
62′ Joan Sastre Vanrell
Carlos Martín Vigaray
Martin Valjent
Alejandro Francés Torrijo83′
Antonio José Raíllo Arenas
Jair Amador Silos
75′ Brian Oliván Herrero
Carlos Nieto Herrero72′
61′ Iddrisu Baba Mohammed
Alberto Zapater Arjol
62′ Antonio Sánchez Navarro
Luca Zanimacchia  23′ (k.) 81′
Amath Ndiaye Diedhiou
Josep María Chavarría Pérez
58′ 69′ Salvador Sevilla López
Juan Manuel Sanabria Magole32′
 68′ 22′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Francho Serrano Gracia34′ 73′
Abdón Prats Bastidas
Gabriel Matías Fernández Leites73′
Manuel Reina Rodríguez
Cristian Darío Álvarez
62′ Francisco Gámez López
Guillermo Acín Labrador
Franco Matías Russo Panos
Javier Hernández Tarroc83′
Aleksandar Sedlar
Mathieu Peybernes
69′ Aleix Febas Pérez
Álvaro Tejero Sacristán
61′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Sergio Bermejo Lillo73′
75′ Marc Cardona Rovira
Haris Vučkič
62′  89′ Lago Junior Wakalibille
Ivan Azón Monzón73′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.