RCD Mallorca - Oviedo 0-0. Liga hiszpańska - 30. kolejka Segunda División

W starciu 30. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 20 marca, drużyna RCD Mallorca zremisowała z Oviedo 0-0. Mecz odbył się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

30. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-20 18:15 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Real Club Deportivo Mallorca
Real Oviedo
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka RCD Mallorca wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół RCD Mallorca próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tejerę z Oviedo, a w 31. minucie Víctora Molleja z drużyny przeciwnej.

Kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Abdóna Pratsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Víctor Mollejo. W 70. minucie Antonio Sánchez został zmieniony przez Jordiego Mboulę.

W tej samej minucie w jedenastce RCD Mallorca doszło do zmiany. Cardona wszedł za Álvara Giméneza. Chwilę później trener Oviedo postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Gustava Blanca. Na boisko wszedł Samuel Obeng, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Borja Sánchez został zmieniony przez Borję Valle, a za Alejandra Arribasa wszedł na boisko Carlos Hernández, co miało wzmocnić drużynę Oviedo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniego Rodrígueza na Murila.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Martinowi Valjentowi z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Juan José Nieto Zarzoso
90′ Martin Valjent
Simone Damiano Grippo
Antonio José Raíllo Arenas
Alejandro Arribas82′
Braian Ezequiel Cufré
Lucas Ahijado Quintana
70′ Antonio Sánchez Navarro
Edgar González Estrada
Salvador Sevilla López
Marco Sangalli Fuentes
Iddrisu Baba Mohammed
Borja Sánchez Laborde73′
78′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Sergio Tejera Rodríguez29′
70′ Álvaro Giménez Candela
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk73′
31′ 46′ Víctor Mollejo Carpintero
Javier Mier Martínez
70′ Marc Cardona Rovira
Jaime Suárez Juesas
78′ Murilo De Souza Costa
Borja Valle Balonga73′
Junior Wakalible Lago
Samuel Obeng Gyabaa73′
70′ Jordi Mboula Queralt
Rios Lozano Rodri
46′ Abdón Prats Bastidas

Aleksandar Trajkovski

Przewaga drużyny RCD Mallorca w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Oviedo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.