RCD Mallorca - Leganés 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 32. kolejka Segunda División

W pojedynku 32. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 1 kwietnia, zespół RCD Mallorca zwyciężył z Leganés 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

Raíllo 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka RCD Mallorca wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie sędzia przyznał kartkę Sergiemu Palenci z Leganés.

Jedyną bramkę meczu dla RCD Mallorca zdobył Raíllo w 26. minucie. Bramka padła po podaniu Salvy Sevilli.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iddrisu Mohammeda z RCD Mallorca, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Rubéna Parda z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RCD Mallorca.

Trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kevin Bua, a murawę opuścił Rubén Pardo. Na drugą połowę jedenastka Leganés wyszła w zmienionym składzie, za Sergiego Palencię wszedł Juan Muñoz.

W 60. minucie Robert Ibáñez został zmieniony przez Borję Bastóna. W 61. minucie w drużynie Leganés doszło do zmiany. José Arnáiz wszedł za Sabina Merina. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Raíllo, piłkarz RCD Mallorca.

Na murawie, jak to często zdarzało się RCD Mallorca w tym sezonie, pojawił się Aleksandar Sedlar, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Iddrisu Mohammeda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kennetha Omeruo z Leganés, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Briana Olivána z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Sergio González Poirrier
 26′ 62′ Antonio José Raíllo Arenas
Javier Hernández Cabrera
90′ Brian Oliván Herrero
Roberto José Rosales Altuve73′
39′ 69′ Iddrisu Baba Mohammed
Kenneth Omeruo81′
69′ Jordi Mboula Queralt
Gaku Shibasaki
89′ Antonio Sánchez Navarro
Rubén Pardo Gutiérrez45′ 46′
Salvador Sevilla López
Luis Perea Hernández
Daniel José Rodríguez Vázquez
Sabin Merino Zuloaga61′
72′ Abdón Prats Bastidas
Robert Ibáñez Castro60′
Jorge Ruiz Ojeda
Diego José Conde Alcolado
89′ Braian Ezequiel Cufré
Iván Cuéllar Sacristán
Josep Antoni Gayá Martínez
Unai Bustinza Martínez
Francisco Gámez López
Adil Tahif
69′ Aleksandar Sedlar
Miguel de la Fuente Escudero
72′ Álvaro Giménez Candela
Borja González Tomás60′
Víctor Mollejo Carpintero
Juan Munoz46′
69′ Amath Ndiaye Diedhiou
Brandon Thomas Llamas

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Leganés obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedenastka RCD Mallorca w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.