RCD Mallorca - Cartagena 2-1 (1-0). Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División

W meczu 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 7 marca, zespół RCD Mallorca wygrał z Cartageną 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

David Forniés 64'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Cartagenej przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół RCD Mallorca zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny RCD Mallorca.

Drużyna Cartagenej od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Między 24. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom RCD Mallorca i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 45. minucie spotkania, gdy Amath Ndiaye strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Salva Sevilla.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RCD Mallorca.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się David Forniés.

W 65. minucie Abdón Prats został zastąpiony przez Álvara Giméneza. W następstwie utraty gola trener RCD Mallorca postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Iddrisu Mohammeda i na pole gry wprowadził napastnika Jordiego Mboulę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 70. minucie w zespole Cartagenej doszło do zmiany. Cristian López wszedł za Rubéna Castro.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Raílla z RCD Mallorca, a w 73. minucie Ramona Azeeza z drużyny przeciwnej. Trener Cartagenej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Berta Cayargę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Delmás. Na 10 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Davidowi Andújarowi z Cartagenej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RCD Mallorca w 81. minucie spotkania, gdy Álvaro Giménez zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Między 82. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy RCD Mallorca: Salva Sevilla, Amath Ndiaye, Martin Valjent, na ich miejsce weszli: Febas, Víctor Mollejo, Franco Russo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ramona Azeeza, Giorgiego Aburjanii, Davida Simóna zajęli: José Jurado, Adalberto Carrasquilla, David Santisteban.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Adalberto Carrasquilla, piłkarz Cartagenej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

David Simón Rodríguez Santana83′
85′ Martin Valjent
David Andújar Jiménez80′
71′ Antonio José Raíllo Arenas
Toni Datković
Braian Ezequiel Cufré
David Forniés Aquilino  64′
24′ 65′ Iddrisu Baba Mohammed
Ramon Azeez73′ 83′
 45′ 82′ Amath Ndiaye
Julián Javier Delmás Germán78′
Antonio Sánchez Navarro
Giorgi Aburjania33′ 83′
82′ Salvador Sevilla López
Pablo Ezequiel De Blasis
43′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Rubén Castro Martín70′
65′ Abdón Prats Bastidas
Uriel Jové Balero
85′ Franco Matías Russo Panos
Carlos David Moreno Hernández
82′ Aleix Febas Pérez
Antonio Jesús Regal Angulo
Marc Cardona Rovira
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar83′ 90′
Murilo De Souza Costa
Pablo Clavería Herráiz
65′  81′ (k.) Álvaro Giménez Candela
José Ángel Jurado de la Torre83′
65′ Jordi Mboula Queralt
Alberto Cayarga Fernández78′
82′ Víctor Mollejo Carpintero
Cristian López Santamaría70′
Aleksandar Trajkovski
David Santisteban García83′
Lago Junior Wakalibille

Drużyna RCD Mallorca była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cartagenej w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.