RCD Mallorca - Almería 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

21 lutego na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbył się pojedynek 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Almeríi. Starcie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca 2-0.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-21 16:00 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
Real Club Deportivo Mallorca
UD Almería
2
0
Abdón Prats 44'
Salva Sevilla 69'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą pierwsza i trzecia jedenastka Segunda División.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół RCD Mallorca wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Ruizowi de Galarrecie z RCD Mallorca.

W 40. minucie za Ruiza de Galarretę wszedł Iddrisu Mohammed. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Almería: Nikoli Maraš w 43. i Giorgiemu Makaridzemu w 44. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 44. minucie spotkania, gdy Abdón Prats strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Ivánowi Balliu, piłkarzowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RCD Mallorca.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Almería: Samú Coście w 50. i Juanowi Villarowi w 63. minucie. Trener Almeríi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Villara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić José Lazo.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół RCD Mallorca, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Salva Sevilla. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Abdón Prats.

Chwilę później trener RCD Mallorca postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Abdóna Pratsa wszedł Braian Cufré, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie RCD Mallorca utrzymać prowadzenie. Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almeríi: Fran Villalba, Lucas Robertone, Samú Costa, José Corpas, na ich miejsce weszli: João Carvalho, Manu Morlanes, Ager Aketxe, Paul Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amatha Ndiayego, Antonia Sáncheza zajęli: Álvaro Giménez, Franco Russo. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jorge Cuenca Barreno
90′ Brian Oliván Herrero
Sergio Akieme Rodríguez
32′ 40′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Samuel de Almeida Costa50′ 85′
88′ Antonio Sánchez Navarro
José Corpas Serna85′
88′ Amath Ndiaye
José Carlos Lazo Romero63′
 69′ 80′ Salvador Sevilla López
Lucas Gastón Robertone76′
Daniel José Rodríguez Vázquez
Francisco José Villalba Rodrigo76′
 44′ (k.) 73′ Abdón Prats Bastidas
Umar Sadiq Mesbah
Jorge Ruiz Ojeda
Fernando Martínez Rubio
73′ Braian Ezequiel Cufré
Juan Brandariz Movilla
88′ Franco Matías Russo Panos
Aitor Buñuel Redrado
Joan Sastre Vanrell
Alejandro Centelles Plaza
Aleix Febas Pérez
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
40′ 90′ Iddrisu Baba Mohammed
Ager Aketxe Barrutia85′
Murilo De Souza Costa
João António Antunes Carvalho76′
88′ Álvaro Giménez Candela