RCD Mallorca - AD Alcorcón 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

16 maja na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbyło się spotkanie 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami RCD Mallorca i AD Alcorcón. Mecz zakończył się zwycięstwem RCD Mallorca 2-0. Starcie obejrzało 3 452 widzów.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-16 20:45 | Stadion: Iberostar Estadi | Widzów: 3452 | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Real Club Deportivo Mallorca
AD Alcorcón
2
0
Abdón Prats 43'
Salva Sevilla 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka RCD Mallorca wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 43. minucie spotkania, gdy Abdón Prats zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RCD Mallorca.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca: Abdónowi Pratsowi w 46. i Aleksandarowi Sedlarowi w 50. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół RCD Mallorca, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Salva Sevilla. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Abdón Prats.

Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Marc Gual, a murawę opuścił Xisco Jiménez. W 57. minucie Juan Aguilera został zmieniony przez Barbera. A kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iddrisu Mohammeda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Aleksandar Sedlar.

Między 61. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze RCD Mallorca: Abdón Prats, Salva Sevilla, Lago Wakalibille, Dani Rodríguez, na ich miejsce weszli: Antonio Sánchez, Ruiz de Galarreta, Jordi Mboula, Febas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniego Ojedy, Kelechiego Nwakalego, Hugona Frailego zajęli: Ernesto Gómez, Ander Gorostidi, Samuel Sosa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Laureano Sanabria Ruiz
50′ 61′ Aleksandar Sedlar
Kelechi Nwakali17′ 62′
Amath Ndiaye Diedhiou
Hugo Fraile Martín62′
81′ Lago Junior Wakalibille
Daniel Ojeda Saranova62′
 54′ 70′ Salvador Sevilla López
Juan Aguilera Núñez43′ 57′
36′ 81′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Juan Manuel Bravo Alcántara
 43′ (k.) 46′ 61′ Abdón Prats Bastidas
Fidel Escobar Mendieta
81′ Aleix Febas Pérez
José Carlos Ramírez Suárez
61′ Iddrisu Baba Mohammed
Luís Manuel Gonçalves Silva
70′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Ander Gorostidi García62′
61′ Antonio Sánchez Navarro
Samuel Alejandro Sosa Cordero62′
Marc Cardona Rovira
Carlos Apna Embalo
Álvaro Giménez Candela
Óscar Arribas Pasero
81′ Jordi Mboula Queralt
Ernesto Gómez Muñoz62′
Víctor Mollejo Carpintero
Marc Gual Huguet56′
Aleksandar Trajkovski
Iván Martínez Gonzálvez57′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.