RCD Espanyol Barcelona - UD Las Palmas 4-0 (3-0). Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda División

W meczu 36. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 24 kwietnia, zespół Espanyolu Barcelona wysoko wygrał z Las Palmas 4-0 (3-0). Starcie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Adri Embarba 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Las Palmas.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Javi Puado. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zespół Las Palmas ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy , strzelając kolejnego gola. W 14. minucie Javi Puado ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Adrià Pedrosa.

W 20. minucie żółtą kartkę dostał Fernando Calero, zawodnik Espanyolu Barcelona.

Niedługo później Javi Puado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Espanyolu Barcelona, zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Óscar Gil.

Po pół godzinie gry arbiter przyznał żółtą kartkę Álvarowi Lemosowi z Las Palmas. W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Álvaro Lemos z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 32. minucie. W 43. minucie za Óscara Clementego wszedł Ale Díez.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Espanyolowi Barcelona w tym sezonie, pojawił się Lluís López, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Fernanda Calera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Drugą połowę zespół Las Palmas rozpoczął w zmienionym składzie, za Roberta Gonzáleza wszedł Javi Castellano.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Éric Curbelo z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 49. minucie spotkania, gdy Adri Embarba strzelił z karnego czwartego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 52. minucie żółtą kartką został ukarany Landry Dimata, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Kirian Rodríguez, a murawę opuścił Maikel Mesa. Między 57. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Espanyolu Barcelona: Javi Puado, Landry Dimata, Keidi Bare, Adri Embarba, na ich miejsce weszli: Nico Melamed, Melendo, Pol Lozano, Matías Vargas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Ruiza, Sergia Araúja zajęli: Fabio González, Edu Espiau.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Álvaro Lemos Collazo32′ 39′
20′ 46′ Fernando Calero Villa
José Alejandro Suárez Suárez
Leandro Daniel Cabrera Sasía
Eric Curbelo de la Fe49′
Adrià Giner Pedrosa
Benito Ramírez del Toro
68′ Keidi Bare
Sergio Ruiz Alonso57′
 49′ (k.) 77′ Adrián Embarba Blázquez
Óscar Clemente Mues43′
Sergi Darder Moll
Sergio Ezequiel Araújo62′
 9′, 14′, 23′ 59′ Javier Puado Díaz
Maikel Mesa Piñero57′
Raúl de Tomás Gómez
Roberto González Bayón46′
52′ 59′ Landry Nany Dimata
Jesé Rodríguez Ruiz
Joan García Pons
Alejandro Domínguez Romero
Omar El Hilali
Tomás Cardona
46′ Lluís López Mármol
Alejandro Díez Salomón43′
Ricard Pujol Amat
Jonathan Silva Vieira
Dídac Vilá Rosselló
Javi Castellano Betancor46′
68′ Pol Lozano Vizuete
Fabio González Estupiñan57′
59′ Nicolás Melamed Ribaudo
Kirian Rodríguez Concepción57′
59′ Óscar Melendo Jiménez
Eduardo David Espiau Hernández62′
Francisco Perez Merida
Rafael Sebastián Mújica García
Álvaro Vadillo Cifuentes

77′ Matías Ezequiel Vargas Martín

Lei Wu

Piłkarze Las Palmas dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.