RCD Espanyol Barcelona - Real Saragossa 2-0 (0-0). Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División

W spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Espanyolu Barcelona wygrał z Saragossą 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Darder 83'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lluís López z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Lópeza z Espanyolu Barcelona, a w 51. minucie Francha Gracię z drużyny przeciwnej. Trener Espanyolu Barcelona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nica Melameda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Wu Lei. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 67. minucie Ivan Azón został zastąpiony przez Lucę Zanimacchię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 69. minucie spotkania, gdy Óscar Gil zdobył pierwszą bramkę. Między 71. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Espanyolu Barcelona: Fran Mérida, Adri Embarba, Melendo, na ich miejsce weszli: Darder, Javi Puado, Keidi Bare. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Fernándeza, Alberta Zapatera zajęli: Juan Narváez, Sergio Bermejo.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Adriego Embarbę, zawodnika Espanyolu Barcelona.

Jedenastka Saragossy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik na 2-0 podwyższył Darder. Przy strzeleniu gola pomógł Nico Melamed.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Raí Nascimento, Javi Ros, a na ich miejsce weszli Alberto Guitián, Francho Gracia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Cristian Darío Álvarez
 69′ Óscar Gil Regaño
Álvaro Tejero Sacristán
45′ Lluís López Mármol
Alejandro Francés Torrijo
Leandro Daniel Cabrera Sasía
Alberto Guitián Ceballos84′
Adrià Giner Pedrosa
Josep María Chavarría Pérez
46′ David López Silva
Jair Amador Silos
78′ 81′ Adrián Embarba Blázquez
Alberto Zapater Arjol72′
64′ Lei Wu
Francho Serrano Gracia51′ 84′
71′ Francisco Perez Merida
Íñigo Eguaras Álvarez
81′ Óscar Melendo Jiménez
Carlos Martín Vigaray
81′ Keidi Bare
Carlos Nieto Herrero
71′  83′ Sergi Darder Moll
Sergio Bermejo Lillo72′
Pol Lozano Vizuete
Jannick Buyla Sam
Alejandro López Moreno
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
64′ Nicolás Melamed Ribaudo
Juan José Narváez Solarte72′
Matías Ezequiel Vargas Martín
Javier Ros Añón84′
Jofre Carreras Pagès
Haris Vučkič
81′ Javier Puado Díaz
Raí Nascimento de Oliveira84′

Luca Zanimacchia67′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Espanyolu Barcelona w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.