RCD Espanyol Barcelona - Real Oviedo 1-1 (1-0). Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División

5 marca na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbyło się spotkanie 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Oviedo. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-05 21:00 | Stadion: RCDE Stadium | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
RCD Espanyol Barcelona
Real Oviedo
1
1
Melendo 9'
Nahuel Leiva 67'

Zespół Espanyolu Barcelona bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Espanyolu Barcelona.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Melendo.

W 36. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dídac Vilá osłabiając tym samym zespół Espanyolu Barcelona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Espanyolu Barcelona.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę dostał Raúl de Tomás z Espanyolu Barcelona. Na drugą połowę zespół Espanyolu Barcelona wyszedł w zmienionym składzie, za Adriego Embarbę wszedł Fernando Calero.

W trakcie przerwy trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Borja Valle, a murawę opuścił Javi Mier. W 53. minucie żółtą kartką został ukarany Lucas Ahijado, piłkarz gości. W 64. minucie za Rodriego wszedł Gustavo Blanco.

W tej samej minucie w drużynie Oviedo doszło do zmiany. Nahuel Leiva wszedł za Lucasa Ahijada.

Wysiłki podejmowane przez zespół Oviedo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Nahuel Leiva. Asystę przy golu zanotował Borja Valle.

W następstwie utraty gola trener Espanyolu Barcelona postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Melendę i na pole gry wprowadził napastnika Landry'ego Dimatę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Oviedo: Marcowi Sangallemu w 78. i Simone Grippowi w 83. minucie. Od 79 minuty boisko opuścili piłkarze Espanyolu Barcelona: Lluís López, Darder, Raúl de Tomás, na ich miejsce weszli: Nico Melamed, Pol Lozano, Wu Lei. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bori Sánchez, Tejery zajęli: Samuel Obeng, Mossa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Joan Femenías del Salto
83′ Lluís López Mármol
Juan José Nieto Zarzoso
David López Silva
Simone Damiano Grippo83′
Leandro Daniel Cabrera Sasía
Christian Fernández Salas
36′ Dídac Vilá Rosselló
Lucas Ahijado Quintana53′ 64′
Keidi Bare
Edgar González Estrada
46′ Adrián Embarba Blázquez
Marco Sangalli Fuentes78′
90′ Sergi Darder Moll
Borja Sánchez Laborde79′
Javier Puado Díaz
Sergio Tejera Rodríguez90′
 9′ 71′ Óscar Melendo Jiménez
Javier Mier Martínez46′
46′ 90′ Raúl de Tomás Gómez
Rios Lozano Rodri64′
Joan García Pons
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Oier Olazabal
José María Angresola Jiménez90′
46′ Fernando Calero Villa
Alejandro Arribas
Omar El Hilali
Carlos Hernández Alarcón
90′ Pol Lozano Vizuete
Diego Johannesson Pando
83′ Nicolás Melamed Ribaudo
Borja Valle Balonga46′
71′ Landry Nany Dimata
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk64′
90′ Lei Wu
Samuel Obeng Gyabaa79′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Espanyolu Barcelona otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.