RCD Espanyol Barcelona - FC Cartagena 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

W pojedynku 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 14 maja, drużyna Espanyolu Barcelona przegrała z Cartageną 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Rubén Castro 52'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Espanyolu Barcelona.

Już w pierwszych minutach drużyna Espanyolu Barcelona próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Kibice Espanyolu Barcelona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pola Lozana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy. Murawę musiał opuścić Fran Mérida.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cartagenej w 22. minucie spotkania, gdy Delmás zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Pablo De Blasis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cartagenej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cartagenej w 52. minucie spotkania, gdy Rubén Castro strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Adriego Embarbę, zawodnika gospodarzy. W 57. minucie Wu Lei zastąpił Javiego Puada. W tej samej minucie w drużynie Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Melendo wszedł za Adriego Embarbę.

Niedługo później trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Berto Cayarga, a murawę opuścił Nacho Gil. W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę obejrzał Leandro Cabrera z Espanyolu Barcelona. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Raúl Rodríguez Navas
90′ Leandro Daniel Cabrera Sasía
Toni Datković
Adrià Giner Pedrosa
David Forniés Aquilino
Sergi Darder Moll
Giorgi Aburjania
55′ 57′ Adrián Embarba Blázquez
Alejandro Gallar Falguera77′
82′ Nicolás Melamed Ribaudo
Ignacio Gil de Pareja Vicent72′
21′ Francisco Perez Merida
José Ángel Jurado de la Torre
Landry Nany Dimata
Pablo Ezequiel De Blasis86′
57′ Lei Wu
David Simón Rodríguez Santana
21′ Pol Lozano Vizuete
Ramon Azeez77′
57′ Óscar Melendo Jiménez
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Álvaro Vadillo Cifuentes
Pablo Clavería Herráiz
82′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Eladio Zorrilla86′
57′ Javier Puado Díaz
Alberto Cayarga Fernández72′

David Santisteban García

Przewaga zespołu Espanyolu Barcelona w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zespół Espanyolu Barcelona zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Cartagenej żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.