RCD Espanyol Barcelona - CE Sabadell FC 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

W meczu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 20 lutego, zespół Espanyolu Barcelona wygrał z CE Sabadell 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Raúl de Tomás 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka CE Sabadell przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół Espanyolu Barcelona zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Espanyolu Barcelona.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla Espanyolu Barcelona zdobył Raúl de Tomás w 52. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. Asystę zaliczył Adri Embarba.

Trener Espanyolu Barcelona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Frana Méridę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nico Melamed. W 65. minucie za Iosu Ozkoidiego wszedł Pierre Cornud. W tej samej minucie trener CE Sabadell postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adri Cuevas, a murawę opuścił Xavi Boniquet.

Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Espanyolu Barcelona: Darder, Adri Embarba, Raúl de Tomás, na ich miejsce weszli: Landry Dimata, Vadillo, Pol Lozano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Fernándeza, Ikera Undabarreny, Juana Hernándeza zajęli: Jaime Sánchez, Ángel Martínez, Edgar Hernández. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Juan Fernández Blanco69′
85′ Adrià Giner Pedrosa
Víctor García Raja
71′ Sergi Darder Moll
Iker Undabarrena Martínez79′
71′ Adrián Embarba Blázquez
Xavier Boniquet Rodríguez65′
Keidi Bare
Iosu Ozkoidi Alba65′
63′ Nicolás Melamed Ribaudo
Gorka Guruzeta Rodríguez
Javier Puado Díaz
Juan Diego Molina Martínez
 52′ 82′ 90′ Raúl de Tomás Gómez
Chadi Riad
90′ Pol Lozano Vizuete
Jaime Sánchez Muñoz69′
Óscar Melendo Jiménez
Adrián Cuevas Algeciras65′
63′ 90′ Francisco Perez Merida
Ángel Martínez Cervera79′
71′ 76′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Héber Pena Picos
Matías Ezequiel Vargas Martín
Antonio Romero Boza
Jofre Carreras Pagès
Edgar Hernández Marcé79′
71′ Landry Nany Dimata
Aarón Rey Sánchez
Lei Wu

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy CE Sabadell żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka CE Sabadell w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.