RC Deportivo de La Coruna - Deportivo Alavés 0-1 (0-0). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Deportivo La Coruna a Alavésu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Alavésu 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 19:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Widzów: 1000 | Arbiter: Pablo González Fuertes
RC Deportivo de La Coruna
Deportivo Alavés
0
1
Luis Rioja 75'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 31. minucie kartkę otrzymał Adrián Marín z Alavésu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Manu Mosquerze z drużyny gospodarzy. Była to 48. minuta starcia. Po godzinie gry w jedenastce Deportivo La Coruna doszło do zmiany. Rui Costa wszedł za Manu Mosquerę.

W tej samej minucie trener Deportivo La Coruna postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika José Larę wszedł Héctor Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W 60. minucie Claudio Beauvue został zastąpiony przez Juana Gonzáleza. W 68. minucie Keko został zmieniony przez Diego Rolana, a za Salvę Ruiz wszedł na boisko Alejandro Barba, co miało wzmocnić zespół Deportivo La Coruna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johna Guidettiego na Borję Sainz.

Dopiero w drugiej połowie Luis Rioja wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alavésu, zdobywając bramkę w 75. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Martín Aguirregabiria.

Alberto Rodríguez Baró
68′ Salvador Ruiz Rodríguez
Adrián Marín Gómez31′
Celso Borges Mora
Tomás Pina Isla82′
68′ Sergio Gontan Gallardo
Tomás Franco Tavares86′
60′ José Alonso Lara
Manuel Alejandro García Sánchez
Alejandro Bergantiños García
Luis Jesús Rioja González  75′
48′ 60′ Manuel Mosquera Rey
John Guidetti71′
60′ Claudio Beauvue
José Luis Sanmartín Mato86′
Carlos Javier Abad Hernández Trujillo
Aritz Castro Pérez
Iván Guerrero Seoane
Florian Lejeune
60′ Héctor Hernández Ortega
Javier López Carballo
Juan Rodríguez Lima
Rodrigo Andrés Battaglia82′
60′ Juan Ignacio González Brazeiro
Edgar Antonio Méndez Ortega86′
Yeremay Hernández Cubas
José Ignacio Peleteiro Ramallo
68′ Diego Alejandro Rolan Silva
Pere Pons Riera
60′ Rui Pedro Silva Costa
Borja Sainz Eguskiza71′
68′ Alejandro Barba Fernández
Brum Deyverson86′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Alavésu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.