Rayo Vallecano - UD Logroñés 2-1 (2-1). Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda División

W meczu 17. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Rayo zwyciężyła z Logronés 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Estadio de Vallecas w Madrycie. Jednego z goli strzelił Mateusz Bogusz.

17. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-05 14:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Iñaki Bikandi Garrido
M. Bogusz 20'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Logronés otworzyli wynik. W 20. minucie Mateusz Bogusz dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Zawodnicy Rayo szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie wyrównującą bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył Antoñín Cortés.

W 26. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Logronés Unai Medina. W 31. minucie Unai Medina został zastąpiony przez Iaga Lópeza.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

A kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Montiela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić José Pozo. Trener Logronés postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Mateusza Bogusza i na pole gry wprowadził napastnika Leonarda Aceveda, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rayo: Isi Palazón, Óscar Trejo, Antoñín Cortés, na ich miejsce weszli: Mario Suárez, Andrés Martín, Bebé. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Damiána Petcoffa, Rubéna Miña, Andoniego Lópeza zajęli: Andy, Víctor Pradas, Ousama Siddiki. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Leonardowi Acevedowi, piłkarzowi gości. Leonardo Acevedo z Logronés w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 71. minucie.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Ousamie Siddikiemu z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Jaime Sierra Mateos
77′ Isaac Palazón Camacho
Rubén Martínez Granja
Álvaro García Rivera
Iñaki Sáenz Arenzana
78′ Óscar Guido Trejo
Damián Ezequiel Petcoff Kailer64′
63′ José Ángel Pozo la Rosa
Mateusz Piotr Bogusz  20′ (k.) 64′
 22′ 86′ Antonio Cortés Heredia
Álvaro Arnedo González
63′ Jonathan Montiel Caballero
Jon Errasti Zabalete
77′ Mario Suarez
Lander Olaetxea Ibaibarriaga
86′ Tiago Manuel Dias Correia
Andrés José Rodríguez Gaitán64′
78′ Andrés Martín García
Rajiv van La Parra
Yacine Qasmi
Leonardo Acevedo Ruiz64′ 71′ 90′
José Leonardo Ulloa
José Luis García Pérez

Ousama Siddiki78′ 90′

Sędzia nie ukarał zawodników Rayo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Rayo w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.