Rayo Vallecano - FC Barcelona 1-2 (0-0). Puchar Króla

27 stycznia na Estadio de Vallecas w Madrycie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Rayo a Barcelony. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barcelony 2-1, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-27 21:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
F. de Jong 80'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Santi Comesaña z jedenastki gospodarzy. Była to 10. minuta starcia.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Óscarowi Trejowi z Rayo. W 56. minucie Jonathan Montiel został zmieniony przez Álvara Garcíę.

Tymczasem zawodnicy Rayo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 63. minucie bramkę zdobył Fran García.

W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy Barcelony (”Barca”): Jordi Alba, Ousmane Dembélé, a na ich miejsce weszli Riqui Puig, Trincão. W następstwie utraty gola trener Barcelony postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Juniora Firpa i na pole gry wprowadził napastnika Pedriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Drużyna Barcelony otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Antoine Griezmann.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Mario Suárez, Antoñín Cortés, a na ich miejsce weszli Andrés Martín, Yacine Qasmi. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Ousmane'owi Dembélému, piłkarzowi gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Barcelony przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie Frenkie de Jong dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zanotował Jordi Alba.

W 83. minucie Iván Martos został zmieniony przez Isiego Palazóna, a za Maria Hernándeza wszedł na boisko Luis Advíncula, co miało wzmocnić drużynę Rayo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Griezmanna na Martina Braithwaitego. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maria Suáreza z Rayo, a w 90. minucie Martina Braithwaitego z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Norberto Murara Neto
83′ Mario Hernández Hernández
Óscar Mingueza García
Esteban Ariel Saveljich
Ronald Federico Araújo da Silva
Alejandro Catena Marugán
Clément Nicolas Laurent Lenglet
83′ Iván Martos Campillo
Héctor Junior Firpo Adames68′
71′ Andrés Martín García
Frenkie de Jong  80′
54′ Óscar Guido Trejo
Ricard Puig Martí68′
 63′ Francisco José García Torres
Sergio Busquets
56′ Jonathan Montiel Caballero
Francisco António Machado Mota Castro Trincão68′
10′ Santiago Comesaña Veiga
Lionel Messi  69′
71′ Yacine Qasmi
Antoine Griezmann85′
Roberto González Moreno
Arnau Tenas Ureña
83′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Marc-André ter Stegen
Iker Recio Ortega
Jordi Alba68′
56′ Álvaro García Rivera
Samuel Umtiti
71′ 89′ Mario Suarez
Moriba Kourouma Kourouma
71′ Antonio Cortés Heredia
Miralem Pjanić
Tiago Manuel Dias Correia
Martin Braithwaite Christensen85′ 90′
83′ Isaac Palazón Camacho
Ousmane Dembélé68′ 73′
José Leonardo Ulloa
Pedro González López68′

Zespół ”Barcy” był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Barcelony pokazał dwie.

Jedenastka Rayo w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.