Rayo Vallecano - CD Mirandés 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 31. kolejka Segunda División

W meczu 31. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 14 kwietnia, zespół Rayo przegrał z Mirandésem 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

Cristo González 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Mirandésu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę dostał Álvaro García, zawodnik Rayo. Po chwili trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Bebé, a murawę opuścił Isi Palazón.

W tej samej minucie Guerrero został zastąpiony przez Andrésa Martína. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Yacine Qasmi, Óscar Valentín, a na ich miejsce weszli José Pozo, Mario Suárez.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Cristo González dla drużyny Mirandésu. W 79. minucie Esteban Saveljich został zmieniony przez Jonathana Montiela, co miało wzmocnić jedenastkę Rayo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Caballera na Áleksa Lópeza.

Trener Mirandésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Genara Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Juan Berrocal. W 87. minucie w jedenastce Mirandésu doszło do zmiany. Mario Barco wszedł za Crista Gonzáleza. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rayo: Óscarowi Valentínowi i Mariowi Hernándezowi.

Raúl Lizoáin Cruz
90′ Mario Hernández Hernández
Víctor Gómez Perea
79′ Esteban Ariel Saveljich
Daniel Vivian Moreno
Alejandro Catena Marugán
Juan Berrocal González81′
Francisco José García Torres
Carlos Julio Martínez Rivas
72′ Mario Suarez
Javier Muñoz Jiménez
66′ Isaac Palazón Camacho
Mohamed Ezzarfani
56′ Álvaro García Rivera
Pablo Martínez Andrés
Santiago Comesaña Veiga
Víctor Andrés Meseguer Cavas
72′ José Ángel Pozo la Rosa
Antonio Jesús Caballero Ramírez80′
66′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Juan De La Mata Rodao
72′ 90′ Óscar Valentín Martín Luengo
Naïs Djouahra
79′ Jonathan Montiel Caballero
Alejandro López Moreno80′
Antonio Cortés Heredia
Genaro Rodríguez Serrano81′
66′ Tiago Manuel Dias Correia
Mario Barco Vilar87′
66′ Andrés Martín García
Nicolas Jackson
72′ Yacine Qasmi

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Mirandésu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna Rayo w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.